Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fél napos kiscsibének lehet...

Fél napos kiscsibének lehet már enni, inni adni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hanem kell, különben éhenhalnak. Az első pár órában nem, aztán mikor rendesen felszáradt akkor igen.
2011. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
persze hogy kell. nem kell ápolgatni őket, már teljesen önállóak. csak vigyázni kell, nehogy valami macska elvigye őket :)
2011. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az újszülött csibe 40 óráig nem hal éhen. Fél naposan még lehet, hogy nem fognak enni, de vizet már tehetsz eléjük. Olyan egy-másfél naposan kezdtek el enni az enyéim, úgy tudom, az a normális. Addig csak átmászkáltak rajta :)
2011. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
na akkor most kire hallgassak :D első csibénk, fogalmunk sincs mit kell vele csinálni. vettünk neki speckós tápot, most bent va a házban, mert kint hideg van, az anyja meg még ül a többi tojáson és nem szeretnénk ha agyon nyomná.
2011. jún. 9. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt keltek ki a csibéim, és a kacsáim is.... Ahogy felszáradtak, az anyjuk hívta őket enni, kb a kelés után 6 órával láttam őket először már kapirgálni, enni. Az csak egy dolog, h bírja tovább, de ha nem muszáj, nem kell hagyni, h várjon. Egész oda tedd az anyjuk elé, akkor fel sem áll, hanem csak hívja őket, és megmutatja nekik. Az első voltam.
2011. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, csak most látom, hogy elvettétek az anyjától. Akkor pláne nem árt neki adni.
2011. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13:11 vagyok,

ha odateszed eléjük, nem lesz baj, akkor kezdenek enni, mikor akarnak. Éhen nem fognak halni, de egyelőre talán enni sem. Ettől függetlenül tegyetek be nekik kis lapos tálcaféléken kaját és vizet. Átmászkálnak majd rajta, meg kiborítják, sokat kell majd takarítani, de ha ennyire aggódtok, akkor ne várjatok. Nekünk most tavasszal volt a 3. "évad", amit kikelttettünk. Mikor már nagyobbak, és tollasodni kezdenek (3 hetes kor körül), vegyetek nekik az állatpatikában szelént, amit a vizükbe kell tenni. Ne aggódj, ellesznek :)

2011. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mi azt a módszert követtük, hogy a csapvíztől nagyobb korukig óvjuk őket, így forralt és/vagy gyengén kamillásra főzött vizet adtunk nekik. A szelénnel adtunk nekik először csapvizet.
2011. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!