Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fecskefiókák! Hogyan segítsek...

Fecskefiókák! Hogyan segítsek nekik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van a garázsunk gerendáján egy fecskefészek. A madár világra hozott 4 fecskefiókát... Az a helyzet, hogy tegnap este, 3-at, a szemünk láttára kidobott a fészekből. Szegénykéim úgy csipogtak, hogy megesett rajtuk a szívem. Nos próbáltam csinálni egy hasonló fészket szalmából, mint amilyen az anyjuknak van. Beraktam őket, s továbbra is a garázsban vannak, csak félek, hogy esetleg megfáznak... mert tegnap, tegnapelőtt nagyon hideg volt este :( Nos az lenne a kérdésem, hogy mit kell nekik enni adni? És hányszor egy nap? És hogyan adjam nekik oda?? :S Sajnos nem sokat tudok róluk, ezért kérem a segítségeteket! Mert nem szeretném ha elhullanának!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!!!


2011. jún. 22. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Azonnal hívd az MME-t! Ezek a fiókák már néhány óra alatt éhen vesznek. Addig is főzzél keménytojást és annak sárgáját vizezd meg, aztán csipesszel add a csőrükbe. Ha nem nyitján, akkor a csőr két oldalán finoman nyomkodd meg, kinyitják.

[link]

2011. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én lisztkukaccal neveltem fel egy fecskefiókát és mindenféle kotyvalékokkal, a lisztkukacot megfőztem stb. Később leírom a recepteket csak még elő kell keresnem, mert 1 év alatt elfelejtetem
2011. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fel tudod őket nevelni, csak nem mindegy mit adsz nekik enni!! És ha nem akarod hogy meghaljanak, jó lenne meleg helyre vinni őket!
2011. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisebb darabokra vágott lisztkukacot, csontkukacot, gyászbogárlárvát adhatsz neki. Mártsd a kukacdarabokat vízbe, hogy folyadékot is kapjanak. Biztosan láttál már a fészekből percenként ki-be repülő fecskeszülőt, nos, ilyen gyakorisággal kell etetni őket reggeltől estig. De a legjobb ha megérdeklődöd a teendőket a Madártani Egyesülettől: [link]
2011. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszi szépen! Már írtam nekik!
2011. jún. 22. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudok 1 egyszerübb módszert rakj a fészek alá 1 fa darabot hogy ha ki lökik párcentit zuhanjon onnan meg már vissza tud mászni!
2011. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevés az élelem, akkor dobja ki a madár (nemcsak a fecske) a fiókáit.
2011. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!