Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csipkedik a hullámos...

Miért csipkedik a hullámos papagájok egymás farktollait?

Figyelt kérdés
Vettünk a minap két hullámos papagájt, és az egyik mindig a másik farktollait csipkedi, nem tudom, hogy miért csinálja, valaki tudna nekem segíteni?
2011. júl. 12. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hullámos papagájom van és ők is mindig ezt csinálják. Van hogy csak finoman teszik ezt, mert játszanak! De van úgy, hogy az egyik utálja a másikat vagy haragszik rá és akkor durván elkezdi húzgálni és csipdesni. Nem tudom, ezt hogy lehetne elkerülni, remélem ebből nem lesz bajuk, mert itt-ott látszik hogy meg van tépve a farktolluk, le van csipdesve.
2011. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

abban biztos lehetsz, hogy valami nincs rendben.

A legvalószínűbb ok az, hogy túl kicsi helyen tartod őket. 1 pár hullámosnak 35cm magas, 40 cm széles, 70 cm hosszú kalitka a MINIMÁLIS helyszükséglet. lehet gond a kelitka elhelyezkedésével is, szeretik, ha az ablak alatt vannak.

De sok más probléma i lehet, pl. ha a két madár egyforma nemű, vagy még nem szokták meg egymást. Nagy problémát jelenthet, ha vitaminhiányuk van, erre a legjobb ellenser, ha mindennap adsz nekik vagy répát vagy almát. nem kell sokat, répából 1-2 karika, almából 1 db 1/8-ad cikkej elég, sőt sokszor ezt is csak megrágcsálják, de ezzel is lefoglalják magukat, nem egymást tépik. Mindig vedd ki 1 nap elteltével a maradék gyümölcsöt előlük, mert ha megromlik, betegek lesznek.

Végső soron biztos lehetsz abban, hogy valami nincs rendben, csak akkor csipkedik egymást... Ha minden rendben lenne, akkor csak játékosan oda-odakapnának egymáshoz, csókolóznának, csivitelnének.

2011. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Másodiknak:

Nálunk szó sincs ilyesmiről amit leírtál: A kalitkájuk nagy, megszokták egymást, szeretik egymást (puszilkodni és udvarolni szoktak egymásnak, simogatják egymást...stb.). Viszont ami tény: mind a három papagáj lány.

Mindenük megvan, kapnak rengeteg vitamint, nap mint nap frisset...stb.

Náluk néha fordul elő ilyen, hogy erősebben meghúzza az egyik a másiknak a farktollát, ez nem olyan hogy állandóan ez megy, csak előfordul minden nap ilyesmi, de nem vészes, csak nem értem miért van ez.

2011. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!