Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi az evolúciós oka annak,...

Mi az evolúciós oka annak, hogy a nimfám, meg úgy általában a papagájok csak a nyakukat és/vagy a hasukat engedik simogatni?

Figyelt kérdés

Szóval.. pont ezeket tartanám én a legkiszolgáltatottabb résznek, a nimfám mégis önként dugja a nyakát az ujjaim közé. De ha a szárnyát vagy a háta alsó részét akarom megsimogatni, "rámszól", mérges lesz. Ezeket a területeket eddig egy papagájom sem engedte jószívvel.

Miért féltik jobban a szárnyaikat és a hátuk farktollhoz közeli részét, mint a kicsi vékony nyakukat, vagy az érzékeny begyüket?


2011. júl. 13. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egymásnak is a fejüket, nyakukat szokták kurkászni, vakargatni, mert azt nem érik el maguknak. Biztos nem érti hogy mit akarsz a hátával-szárnyával.
2011. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pont az a bizalom jele hogy a legsebezhetőbb testrészét engedi nyújtja oda.
2011. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem:) Köszönöm a válaszokat:)

De azt még mindig nem értem, hogy a többi testrészét miért nem engedi, ha annyira bízik bennem, hogy a nyakát viszont igen.

2011. júl. 13. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nimfáim is csak a fejüket és néha a begyüket engedik simogatni. Azt hogy miért tiltakoznak ha máshol akarom simogatni őket megkérdeztem régen egy fórumon. Azt a választ kaptam hogy a papagájoknak a párjuk simogatja a hátukat,szárnyaikat,vakarja a fejüket. Ezért a párjuknak tekintenek és a sok vakargatással,simogatással párzásra ösztönöztem őket és párosodni akarnak velem de mivel a kezem nem hasonlít egy madárra nem tudják hogyan csinálják ezért tiltakoznak a simogatásnál.
2011. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú. Köszönöm. És mi a véleményed, jobb, ha leszokunk a vakargatásról? Akarok neki majd párt, de még fiatal, meg lesz közben egy költözés is, semmi értelme idehozni egy újat, hogy aztán amint megszokja a helyet meg legyen bolygatva. Szóval még úgy fél évig nem lesz neki párja.
2011. júl. 13. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindig vakargattam/vakargatni fogom a nimfáim és a hullámosom fejét is mert ők szeretik,kérik én meg szeretek a kedvükben járni.

Ha párt akarsz venni a nimfádnak és azt akarod hogy legyenek tojások,stb. is akkor inkább ne simogasd. De ha csak egy madártársat akarsz neki venni akkor nyugodtan simogasd,vakard a fejét úgy mint eddig.

2011. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak társat szeretnék, kismadarakat nem. Nem tudnék nekik elég helyet és energiát biztosítani.


Köszönöm még egyszer:)

2011. júl. 13. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
a madarak sem simogatják egymást a többi helyen. Ha a hátát simogatod azt hiszi, hogy dugni akarsz vele :D, tehát hátát amugy sem célszerű simogatni.
2011. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!