Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fürjet meglehet szelídíteni?

A fürjet meglehet szelídíteni?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem pedig hogy ketrecbe vagy ólban tartsam őket??
2011. júl. 24. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyire szeretnéd megszelídíteni? Annyira biztosan meg lehet, hogy megismerjenek, és ne meneküljenek előled. Fedett ketrecben kell őket tartani, mert nagyon jól repülnek, és kell nekik egy meleg kuckó is, illetve télen egy olyan hely, ahol a hőmérséklet nem csökken 5-6°C alá.
2011. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
nem szelídíthető.mindegy hogy miben tartod csak legyen szélvédett és fedett helyen legyen.nálam a -5 fokot is simán kibírták télen.itt egy nagyon jó tenyésztő válaszol is a kérdéseidre. [link]
2011. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem a szomszédomat hívják fürjnek elég szelíd bár a szülei is csak ketrecben tartják
2011. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy galambot sikerült felnevelnem 3 napos korától, szülő madár nélkül. Nem is érintkezett más madarakkal adig amíg ki nem tudott repülni. Teljesen szabadon neveltem, annak esélyével, hogy akár el is mehet bárhova szabadon, ha akar.


Azóta (három és fél éve) egy olyan lény él mellettem korlátozások nélkül de nevelve, szeretet teljes jelzett kérésekkel befolyásolva, (kérésekkel, mint egy másik emberi lényt).


Sokszor csodálkozunk is rajta, hogy nem vad madárként néz ránk hanem az arcunkat figyeli és onnan igyekszik leolvasni mit mondunk neki. Emberi a kapcsolat rendszere, amennyire egy madárnál ezt a lehetőségek engedik.


Ha egy kis állatot magadhoz akarsz szelidíteni akkor néhány napos korától magadnak kell biztosítanod az élet feltételeit, amit nagyon kicsi korában még nem is olyan egyszerű dolog.


Ha egyetlen lehetőség van rá akkor érdemes szabadon nevelni amíg röpképtelenül fiatal. Mire repülni tud majd, akkor kint lehetőleg hideg legyen, hogy vissza kívánkozzon hozzád.


Ja és a lényeg, úgy kell tisztelni és szeretni a kis madarat mintha a saját gyermeked lenne, vagy még sokkal jobban, mert esetleg a gyerekre rákiabálsz hangosan. Ezt egy nálad sokkal kisebb állatkával nem teheted meg, mert akkor elveszíteg a bizalmát azonnal. Hidd el, meg fogja hálálni, nagyon!


Itthon emberek között néha előfordul hangosabb szóváltás.

A galambom annyira érzékeny erre, hogy akkor oda repül a vállamra és finoman birizgálja a füleg vagy mond valamit.

Tudja, hogy ezzel bármikor teljesen meg tud békíteni, meg tud szelidíteni a kig madár, engem a nagy embert. Így neveltem, hogy bizzon a szeretet erejében. Csodálatos kis állatka, sőt több. Barát.

2012. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!