Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen gyümölcsöt és zöldséget...

Milyen gyümölcsöt és zöldséget adhatok a hullámos papagájaimnak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyümölcsök, amiket én szoktam adni: alma, banán, körte (természetesen mag nélkül), zöldségek közt: minimum 30 percig főtt krumpli, répa, nagyon ritkán házi saláta, petrezselyem, uborka, más nem jut most eszembe.


Káposztát nem szabad nekik adni.

2011. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetzés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.

2011. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én adni szoktam nekik: almát, paradicsomot, répát, banánt, salátát, dinnyét, cseresznyét, epret, uborkát. Almát, répát minden nap kapnak. Salátát 2 naponta kapnak, a többit meg mikor hogy, attól függ mi van itthon.

Néha kell nekik főtt tojás is és néha kapnak kekszet is lereszelve az almához vegyítve. Nagyjából ennyi, más most nem jut eszembe.

2011. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bár nem zöldség, vagy gyümölcs, de adhatsz nekik tyúkhúrt, pitypang levelet, fűcsomót a kertből (persze, ha nincsen macskád, kutyád, aki ott végezhetné a dolgát..), fűzfaágat levéllel..
2011. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Salátát max. kétszer kapjanak havonta mert a legjobb nitrát megkötő ami nitritté változva a vérképző szerveket károsítja és mérgezést okoz.
2011. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!