Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fűzfaágat adjak a...

Milyen fűzfaágat adjak a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés

Egy hete elkezdtem vékony fűzfaágakat berakni a hullámos papagájomnak! Lerágta róla a leveleket, és rágcsálta magát az ágat is... De ezek nagyon vékony ágak, kb. olyanok, mint egy ceruza... De én azt hallottam, hogy olyan fűzfaág kell, amit még félig sem ér át a papagáj a lábával, mert úgy kopik a körme! Ez igaz?

Ha igen, akkor pedig azt mondjátok, meg hogy hol van a fűzfán olyan vastag ág, mert én csak azokat a lelógó zöld vékonyakat látom! :D

A törzséhez közelebb levőek vastagabbak?


2011. aug. 18. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor kopik a karmuk ha hozzáér a végük az ághoz tehát igen igaz. A vékonyabb ágak csőrkoptatáshoz jók.

Én kb. 2 méter magasságban viszonylag közel a törzshöz már szoktam találni hullámosnak megfelelő ágat(7,5-10 cm átmérő).

2011. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És hogyan/miből látom, hogy már túl nagy a csőrük?

Hány mm-es legyen a karmuk, amikor már le kell vágni?

2011. aug. 18. 14:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Több válaszoló nincs? -.-" :D
2011. aug. 18. 19:55
 4/8 anonim ***** válasza:

A karmukban látni az ereket. Az erek után egy kicsivel kell levágni nekik. Akkor túl nagy a karmuk ha egyenes felületen állva a lábujjuk nagyon kifordul a karmok miatt. Pl. [link] a 4. képen lévő hullámosoknak nagyon nagy a karma.

A csőr ha oldalról nézve hosszú tehát lejjebb van a felső csőrkáva vége mint az alsó csőrkáva legalja akkor nagy. Neki pl. nem nagy. [link]

2011. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ! :)

Az enyémnek akkor még nem nagy a karma, csőre, megnéztem a válaszod alapján!

Még egyszer köszi!

2011. aug. 18. 20:55
 6/8 A kérdező kommentje:

A papagájom nagyon szereti rágcsálni az 1mm átmérőjű aprócska ágakat! Szinte szétrágja az egészet!

Ő megeszi ezt?, mert látom, hogy vmennyi kihull a csőréből, de azért megy a begyébe is... Ez baj lehet?

2011. aug. 20. 10:00
 7/8 Swenki ***** válasza:
nem baj ha eszik a szétrágott ágakból. Tavasszal a rügyező vesszőket szeretik még nagyon rágcsálni-enni.
2011. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké!
2011. aug. 20. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!