Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papgájt meg lehet...

A hullámos papgájt meg lehet tanitani beszélni?

Figyelt kérdés
A tojó hullámos papagájt meg lehet tanitani beszélni?És ha igen kb menniy idő? Befolyásolja ha van a kalitkába tükör?
2011. aug. 30. 13:02
 1/8 anonim válasza:
57%
persze hogy meglehet.Itt egy élő példa.-->én.Csak engem azóta már írni is megtanítottak,nem csak beszélni,és így ez a hozzászólás pár év múlva milliókat fog érni.
2011. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen meglehet, de a hímeket könnyebb.

Az, hogy mennyi idő nem lehet pontosan megmondani, ez a papagájtól függ, hiszen nem minden madarat lehet megtanítani...

A tükör befolyásolása is több mindentől függ. Én már láttam olyan papagájt, ami tudott beszélni, és volt bent nála tükör, de az hím volt. Úgyhogy szerinbtem ez is változó :)

2011. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem igazán beszélnek, de próbálják utánozni a környező hangokat. Nekünk volt régebben, és a verebektől a háztartási gépekig sokmindent próbált utánozni. Párszor esküdni mertem volna, hogy a nevét is megpróbálja, de beszédnek nem nevezném, és csak akkor venni észre, ha az ember sejti, mit akar "mondani". Szóval a válasz: nem igazán. :(
2011. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző téved, mert meg lehet tanítani :)

Nézz utána youtube-on.

Persze nem minden hullámost lehet megtanítani, de ha sokszor ismételgetünk neki egy szót, akkor pár hónap után, de amelyiknek van "tehetsége" a beszédhez, az még annál is hamarfabb képes megtanulni egy-egy szót :)

De főleg a hímek.

2011. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen meg lehet....Bár az igaz, hogy a hímeket sokkal könnyebb, de megfelelő tapasztalattal és türelemmel el lehet érni, amit szeretnél.:) Szerintem nem túl jó, hogy benn van a tükör, mert az lekötheti a figyelmét tanulás közben...bár profi nem vagyok benne :D
2011. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
youtube -> Peti papagáj
2011. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én hímet sem hallottam még élőben többet mondani a nevénél.

A tojó kizárt, hogy beszéljen, ő nem utánoz hangokat.

A tükör csak ront a helyzeten.

2011. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ő egy hím!De a nevéből is rá lehet jönni xD

http://www.youtube.com/watch?v=dybyd_wUjvk&feature=related

2011. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!