Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj elfogási tippek?

Papagáj elfogási tippek?

Figyelt kérdés
No szóval. Van itt a közelben egy barát,vagy sándor papagáj. Inkább csak röptében láttam,ezért nem vagyok benne biztos. Kb 1 hete repked itt,és meg szeretnénk fogni,de nem tudjuk,hogy hogyan. Annyira közel még nem jött,a fákon szokott megpihenni. Kb egy háznyi mindig volt a papagáj és köztünk,tehát kicsit nagyobb távokra szokott leszállni,bár az egyik fánkra majdnem leszállt,mikor kint voltam. Ha lerakok neki valami kaját,nem tudom,hogy észre veszi-e,no meg van egy kutyánk,2 macskánk,plusz a szomszédban is van jó pár vernyákoló gép. :) Szóval nem tudom mit kéne csinálnunk...de szegény meg megfog dögleni,ha kint marad,mert csak jön az ősz,az eső,a hideg,ő meg csak díszmadár. :/ Kérlek értelmes válaszokat adjatok,köszönöm!!
2011. szept. 2. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
vannak erre a célra szolgáló emberkék, akiket megkérhetsz fogják be neked. ilyen állatmentő féleségek. eddig csak tv-ben láttam, külföldi csatornákon, de gondolom nálunk is megtalálhatóak
2011. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
No igen,ez lehet,de ha Magyarországon van is,nem pont itt,és nem hiszem,hogy ingyen csinálják... :)
2011. szept. 2. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem azért tehetsz egy próbál állatvédő szervezeteknél. (Pl. Noé) Másrészt viszont van egy galambfogásra nagyon alkalmas "csapda", amit egészen könnyen el lehet készíteni. "Beetetsz" neki egy olyan helyen, ahová a macska nem tud felmenni, és teszel oda egy ládát (vagy ketrecet), amit kitámasztasz egy léccel vagy akármivel, amihez egy hosszú madzagot kötsz. Ha a csapda alá megy a papagáj, hogy egyen, akkor megrántod a zsinórt, és kész. Ajánlanám még, hogy itatót is helyezz el az etető mellett, mert amíg ilyen meleg van, azt valószínűleg gyakran látogatják majd a madarak.
2011. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

teaman, hát feldobtad a napomat :D:D:D rohadt jót nevettem

A dobozos módszer naggyon f@sza

2011. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dobozos: Igen erre én is gondoltam,csak ugye írtam,hogy nem jön olyan közel,de lehet majd valahogy megpróbálom! :)


Teaman: Lol. xD

2011. szept. 2. 19:20
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Ezek mind hülyeségek... Már bocs, a papagáj nem galamb, több esze van! Nem megy ismeretlen dobozokba! -.-" Nekünk elszökött a papagáj és visszament a rokonomhoz(tenyésztő), ahonnan hoztuk! A röpdénél csiripelt és észrevették! Kilesték, hogy este hol tér nyugovóra, és a kis barackfán volt! Este simán befogták, mivel éjjel nem lát! A rokonom profi és kézzel fogta meg, te inkább lepkehálóval próbálkozz... (gondolom nem vagy papagáj tenyésztő) Remélem segítettem! Dobozzal meg ne is próbálkozz, nem fog belemenni! Nagyon meg lehet ilyedve, semmi gyanús dolgot még csak meg sem közelít! Majd írj, hogy mi lett, megfogtad -e vagy nem! Sok szerencsét a befogáshoz! ;)
2011. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos igen,erre én is gondoltam,hogy a dobozos nem jönne be. De köszönöm az ötletet! Lehet megpróbáljuk,mivel itt elég magas fák vannak,meg mellettünk egy lakótelep,nem lesz könnyű... :D
2011. szept. 4. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Van erkélyetek tudom a dobozos nem jön be de ha egy tükröt teszel valahova alá egy cd lejátszot amin a papagáj hang anyag van tegyél kaját vizet egy tálkába és utána várj hát ha sikerül esetleg nincs egy madár kalitkád aminek nagy az ajtaja?Mert a madarak több sége nem észreli azt hiszik hogy egy másik madár van benn!
2011. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakom.... x]

De am kis ketrecünk van,meg tényleg meg lehet ijedve,és olyankor nem a játékra fog figyelni.

2011. szept. 7. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!