Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A ragadozó madaraknak van...

A ragadozó madaraknak van zúzájuk?

Figyelt kérdés
tudom, hogy hülye kérdés, de ha abból indulunk ki hogy a zúza a mag megőrlésére lett kifejlődve, és a ragadozó madarak húst esznek...
2011. szept. 6. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
A zúza az a gyomor, szerintem te a begyre gondoltál!
2011. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem zúzájuk csak a növényevő madaraknak van, mert az arra való, hogy szétzúzza a növényeket. Gyakran esznek kavicsot, hogy azzal segítsék a zúzájuk működését. Viszont volt egy mese, baglyakról szólt és abban arról beszéltek, hogy "Hiszel a zúzádban"? Ajánlom a wikipédiát, hátha írnak valamit róla. Már engem is érdekel :D
2011. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Minden madárnak van zúzája. A ragadozók is zúzzák az ételt.Amikor a pelikán lenyel egy halat azt is meg kell őrölni.
2011. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

A madarak nyelőcsövének jellegzetes tágulata a begy, amelynek két típusa létezik: a két oldalra irányuló begyzsákokból álló valódi begy és a nyelőcső egyszerű tágulata, az álbegy. Előbbi a galambokra, énekesmadarakra és tyúkfélékre, utóbbi a ragadozó madarakra és a récefélékre jellemző.


A madarak gyomra két részre tagolódik, a mirigyes gyomorra és az izmos zúzógyomorra vagy zúzára, amivel a táplálékot megőrlik, mivel nincs foguk, mert az akadályozná őket a repülésben. A madaraknál ezért előfordul, hogy homokot vagy apró kavicsokat nyelnek le, hogy azok segítsék őket a táplálék összezúzásában.

2011. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!