Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet házilag fácántojást...

Hogy lehet házilag fácántojást kelteni?

Figyelt kérdés
Talált tojásokat akarnék kikelteni.
2009. ápr. 21. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tedd a kotlós alá! Ha nincs, keres kotlóssal rendelkező ismerőst! Gyerekkoromban a tesóm csinált az éjjeliszekrényből keltetőgépet, de kétfejű, meg befülledt meg mindenféle beteg csirke lett. Hóna alatt is akarta, de szüleink kinevették.
2009. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, hogy hol laksz, de álltalában ahol adnak el csirkéket és egyéb ilyen szárnyas jószágokat és jó viszonyba vagy a nénivel/bácsival megkérheted, hogy esetleg rakja be a keltetőgépbe! Fontos! Nem lehet tyúk alá rakni, mert a fácán tojások valamivel több nap alatt (24 nap) kelnek ki, mint a kiscsibék (ők, ha jól tévedek 21 nap). A kotlós meg nem ül rajta annyi ideig. Csak keltetőgépben kelnek ki. Tudod te egyáltalán, hogy mit eszik egy kis fácán? Nem akarlak elkeseríteni, de nem szabályos...

Egy Vadász: Kócos Barby

2009. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban vitatkozom, hogy a tojáson tovább ül a kotlós, mert a csirkék sem kelnek ki egy nap. Amíg van pár tojás, ül. Mi keltettünk mindenfélét már.

Vagy tegyél alá kukó(gipsz) tojásokat és a fácántojást Szegény..De a kisfácán a tyúkot fogja anyjának tekinteni!

2009. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Vitatkozás képpen: A fácán 12 tojást rak, 2 naponta! 24 nap alatt költi ki a tojásokat.. Melyik az a tyúk, ami képes akár 24-26 napot is rajta kotlani? Persze vannak kivételek, de én a keltetőgépre szavazok. (próbáltam annó én is a tyúkkal, de nem mentem vele semmire sem.) A keltetőgép biztosabb, és ugye ott is reggel este forgatni kell a tojásokat, mint ahogyan a tyúk is forgatja maga alatt.

Üdv: Kócos Barby

2009. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Kedves vitatkozók én japántyúkokkal számtalanszor keltettem fácántojást.Végigüli a 24napot.tudja ha életképes a tojás és kivárja hogy kikeljen.D a tuti a keltető,az addig üli ameddig csak akarjuk.
2009. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Mi egyszer akartunk kikölteni fácántojást ki is kellt csak a kicsik elpusztultak mivel a tyúk az nem fácán és nem tudta normálisan nevelni a kicsiket,de attól még máshol sikerülhet !!!A tyúkról pedig annyit h akár 1honapig is képes kotlani ,és még a kacsatojást is kikölti az pedig nem 24 nap!!!
2009. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mennyi szakember á végem XD

18 éves vagyok de és elég ha én tudom mennyi és milyen tapasztalattal rendelkezek saját magam meg mamáim ismerőseim által. Aki hisz nekem az hisz aki nem nem... a kérdés is régi de mondom azért megosztok pár dolgot.

1. Úgy tartják, hogy a “sima” házi tyúknak 4 hétig van kotlási láza. Erre szüksége van, hiszen ha 36 fok alatt kell tartani a tojásokat neki magasabb testhő kell hogy a teste körül mindenhol nagyjából olyan hőn tudja tartani a tojásokat. 4 hét = 28 nap...

2. Fajtafüggő, a kis tyúkokat japinak mondják vagy pirinek. Na tőlük jobb kotlós nincs ők képesek egy évben 2 szer is költeni de még hogy hogy. Érdekesség, hogy olyan hű kotlósok, hogy 2 3 hónapig is képesek üres fészken ülni, és ha pl. 2 hónap után ültetjük meg még mindig kikölthet. Persze ez nem túlságosan gyakori és ilyenkor már legyengültebb állapotban vannak, révén hogy hónapok óta alug esznek és “lázasak”.

3. A gyöngytyúk már például 4 hétre költ, ahogy a kacsa is, de a liba már 5 hétre. És mégis sikerült nekik a fajfenntartás... tehát tulajdonképpen egy liba alatt kelhet rendes tyúk, gyöngytyúk, kacsa, fácán és liba is. Kisebb tapasztalat után tudni lehet hogy melyiket mikor kell alápakolni.

5. Valóban az az egészséges, ha a kicsiket “fajta-édesanyja” neveli fel. Ez ott látszik leginkább, amikor egy kacsa vinné a tóba a kiköltött csirkéit és hopp, elfogynak. Fordított esetben olyan történhet, hogy a kacsa felnőttkorában tyúkot akar majd tojózni. Ez az a nevelés ami beleivódik, ilyen embereknél is történhet egyéb előfordulási fajtákban.

Ugyanakkor egy tyúk kiköltheti a fácánt, ha azok meghalnak nem az a baj hogy tyúk alatt vannak, vagy nem feltétlenül, mert ők nem ütnek el annyira életstílusukban.

2019. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!