Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudok magrudat készíten...

Hogyan tudok magrudat készíteni házilag?

Figyelt kérdés

A boltit azt drágállom. Van itthon madáreleség, gyümölcskeverék... régen láttam a tévében, de már nem emlékszem. Valaki így csinálja?

Előre is köszönöm!


2011. aug. 27. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:
(papagájnak)
2011. aug. 27. 10:31
 2/4 skarma ***** válasza:
Egy botot márts mézbe, forgasd meg a magokban és kész :D
2011. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csináld meg a mézes karikát úgy ahogy a linken van majd formázás helyett forgasd bele a rudakat és tedd be a sütőbe.

[link]

2011. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom, hogyan kell magrudat készíteni, de azt tudom hogy madárkalácsot hogyan kell. lehet hogy nem éppen pont ezt szeretnéd, de azért leírom ha nem gond.


könnyű elkészítésű madárkalács 10 lépésből

1. keress egy üres konzervdobozt

2. mosd ki alaposan

3. töröld ki szárazra

4. vegyél elő fehér gyertyát

5. vagdosd fel kisebb darabokra

6. olajozd meg a konzervdoboz alját, majd rakd bele a viaszdarabkákat

7. gyújtsd meg a gáztűzhelyt majd tedd rá a konzervdobozt

8. miközben olvad a viasz, szórj bele magvakat, gyümölcsdarabkákat, amit a madarak szeretnek

9. ha a viasz már teljesen folyékony lett, és elég magot tettél bele, vedd le a gázról, de ne felejtsd el elzárni azt!

10. hagyd hogy kihűljön, de amikor még meleg, formázható, akkor üsd oda valamihez, hogy kiessen a dobozból, és amíg nem hűl meg teljesen, egy tűvel szúrd át, majd fűzz bele zsinórt, hogy felakaszthasd fára, vagy egyéb dolgokra a madaraknak.


nálunk a felét megették, de a másik fele leesett a fáról és darabokra tört.

2011. aug. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!