Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két nimfa papagájt szereztem....

Két nimfa papagájt szereztem. Hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani?

Figyelt kérdés
... finoman szólva leharcoltak. A rossz tartási körülmények miatt nem tudnak repülni, és ez a gond, hisz nem bírom be ereszteni a többi közé a madárházba, mert nem bírnak rá szállni az etetősre meg az itatósra.
2011. szept. 10. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Tarstd őket először kisebb kalitban külön. Ahol nem kell repülniük az ételért-italért. Először a szobádban engedd ki őket, ha szerencséd van, pár hónap alatt, ha nem is tökéletesen, de megtanulnak annyira repülni, hogy a madárházban már ügyesen mozogjanak.


Nekem is volt olyan madaram, aki fél éven keresztül egy 20*20as kalitkába volt bezárva, nem, hogy repülni nem tudott, de egyik faágról átlépni a másik ágra sem.. Nem tudta belőni a távolságokat.


Ehhez tapasztalatot kell szereznie biztonságos környezetben.. De hamar (viszonylag hamar..) beletanulnak. Náluk ez ösztönös:)

2011. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát most lett tapétázva kifestetve az egész ház, szóval itt benn nem lehet... szomszédnál van az alsó épületbe téve egy 48X25X78 cm-es kalitkában. mikor elhoztam őket a szárnyuk teljesen véresre volt kopva, fertőtlenítenem kellett, most már begyógyultak a sebek, de mivel toll nincs, és egyszer megpróbáltam reptetni őket , ezért a a bőr a zuhanások miatt megint felhorzsolódott.... szóval ilyen matt helyzet :S
2011. szept. 10. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Csinálj nekik egy 1 méter hosszú röpdét. Az ülőrudakat először úgy tedd hogy egy kisebb ugrással tudjanak közlekedni rajtuk. Majd ha már megszokták tedd őket kicsit távolabb egymástól hogy egy nagyobb ugrással érjék csak el a másikat. Ha ezt is megszokták tedd még távolabb őket hogy ugrás közben ki kelljen nyitniuk a szárnyukat hogy elérjék a másik ülőrudat. És így tovább egészen a repülésig.
2011. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
elméletben jó, de a valóságban már kevésbé. Nem fog ugrani meg minden, mert átmászik a drótba kapaszkodva oda, ahol lenni akar...
2011. szept. 11. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi is konkrétan a probléma? Ha úgy tud közlekedni, akkor csak idő kell, míg kinő minden tolla, most még amiatt sem tud repülni. Utána ellesi majd a többi madártól a technikát. A lényeg, hogy enni-inni tudjon, és ne legyen a voiler alján a madárkakiban, tudjon feljebb is menni. De, ha a mászással nincs baja, és így tud közlekedni, az szerintem nem baj, még erősíti is őt, mire eljut oda, hogy repülhet.
2011. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de nem lehet a madárházba, mert csak két oldala drót a többi fedett, és nem bír szállni, ergo nem bír rászállni a kajásra, itatósra, és ha véletlen van olyan szerencséje, hogy eltalálja az egyiket és oda jut, vissza már nem megy... nem is nevezhetem repülésnek amit véghez visznek, inkább csak amolyan ejtőernyős megoldás ( lefele is veszélyes de felfele már lehetetlen) az egyik tud hosszabb távon zuhanórepülést, a másik meg éppen nem függőlegesen esik, hanem tesz bele egy kicsi ívet is, de ahogy nézem neki még a szárnya is volt törve régebben.
2011. szept. 11. 15:23
 7/9 anonim ***** válasza:
És..., ha tennél nekik lejjebb is ételt és italt?
2011. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát de pont erről van szó hogy a madárház alján nem lehetnek a szutyokba meg mindenbe, vagy ott totyogjanak amíg véget nem ér az életük?
2011. szept. 11. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont ezt írom, hogy nem. De, ahogy felettem is írták: egymáshoz közel tegyél több mászórudat, amire fel tudnak mászni. Nem kétméteres magasságba, hanem 10 centi, 20 centi, fél méter, stb. Találd fel magad. Ha oda felülnek, nem lent lesznek a kakiban, és arra a szintre is tegyél etetőt, meg itatót. Ennyire nem bonyolult az ügy, ha nem tudod őket elkülönítve tartani.
2011. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!