Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam fel a lepcsötöl,...

Loliboli kérdése:

A kutyam fel a lepcsötöl, hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Sziasztok.1 hete hoztam el egy magyarorszagi menhelyröl egy nagy testü 1 eves kutyat,nagyon okos,es szep,minden rendbe is lenne vele,csak nagyon fel a lepcsötöl,ha csak a lepcsöhazat meglätja,akkor mar remeg,folyik a nyala,es menekülne.Cippelnem kell mindig a lepcsön,es eleg nehez,szinte egyedül alig birom.Visszavinni nem szeretnem,mert nagyon szeretem.Volt valaki hasonlo helyzetben?Ildi
2011. aug. 17. 16:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel nem te nevelted kölyök kora óta így nagyon nagy türelemre lesz szükséged. Semmiképpen ne szoktasd ahhoz hogy felviszed te magad mert akkor bolond lenne felmeni a saját lábán. Egyébként ha ragaszkodni fog hozzád, akkor legyőz minden akadályt hogy utánad menjen. Próbálkozz jutalom falattal, de ezt is csak módjával.
2011. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: rakj egy lépcsőfokra ( a legalsóra) egy jutalomfalatot, aztán a következöre is, majd pár nap elteltével csak minden második, aztán pár nap elteltével minden 3. és így tovább lépcsőfokra, és feltétlen dícsérd meg. Remélem bevállik.
2011. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
nézzd a Csodálatos Kutyadokit :D
2011. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszt, nehez helyzetben vagyok,mert mar probälkoztam a jutalom falattal is,es egyszerüen annyira fel,hogy teljesen kikeszül.Es menekül vissza a lakasba.Sajnos, a menhelyen erröl nem tudtak,mert ott nem volt lepcsö,es elsö nap is 16 ora autout utan (nemetorszgba hoztam) meg 2 orat probälkoztam vele a lepcsöhazba,de remenytelen volt,teljesen ätszellemül a lepcsön.
2011. aug. 17. 16:42
 5/19 anonim ***** válasza:

Öhm nem tudom ez beválik e , de a csodálatos kutyadokiban volt két hasonló rész. Az egyikben egy dán dog nem mert bemenni a csillogó kőre, mert előtte megcsúszott rajta és neki ütközött az üveg ajtónak , Cesar Milan fogta és behúzta őt, akarata ellenére, majd kiment, bement , és ezt addig csinálta, míg a kutya tök nyugodtan sétált fel s alá a csillogó padlón. Volt egy kb ugyanilyen eset, egy labradorral , csak ő a parkettára nem mert rámenni. Itt is ugyanúgy behúzta, majd 20-30perc elteltével már nyugodtan közlekedett a lépcsőn.

Szerintem ne hagyd magad,neki oda kell mennie ahova te akarod, hogy menjen. Húzzad, előbb utóbb rá fog jönni. hogy nincs más választása, és nem is olyan rossz dolog az a lépcső. Légy kitartó!

2011. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Megprobältam huzni szegenyt, es erövel visszahuz,szinte harcol.Utcara sincs kedve menni,a parkettara sem jön be,szegeny mindentöl fel.aparkettaval mar tegnap fel sikerrel jartam,de a lepcsö nagyon nem megy.Megprobältam azt is,hogy egyedül hagytam a lepcsöhazban,hatha megy magatol,de csak sirt.
2011. aug. 17. 16:46
 7/19 anonim ***** válasza:
16:26-és és 16:28-as vagyok. Szerintem a sok autóút sem tett jót neki. megkérdehetem hogy miért Magyarországról vittél ki kutyát? Egyébként van aban is igazság hogy ha semmi nem válik be akkor marad a gyengéd erőszek, azaz húzod magad után, és majd meglátod hogyan reagál rá. Az is lehet hogy csak idő kell neki, hiszen még minden új a számára. Ha semmi sem használ, akkor bizony jó lesz ha meggondolod hogy hosszú távon menyire egészséges az ha te cipeled a kutyádat... és inkább add oda olyannak aki olyan házban lakik ahol nincs lépcső, de egyenlőre legyél türelmes és kitartó. Sok sikert! :-)
2011. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ne is haragudj de nekem ilyen kutya nem kéne. Nekem is van kutyám de ha lye lenne akor egy idő után megkérdezném magamtól hogy minek? Sír? sírjon is, és ha te meg egyből szaladsz hozá hogy szegényem sír akkor gratula, a kutya a fejedre fog nőni!
2011. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Húz, harcol? Az enyém a póráz szoktatásánál vágott le ilyeneket. De szépen húztam húztam és egy idő után rájött hogy neki is jobb ha szépen jön.
2011. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
16:28-nak : Elgondolkodtam rajta,hogy hazba kene adni,de nagyon megszerettem,es meg probälok varni vele,hatha megszokja a lepcsöt.Azert vittem Magyarorszagrol kutyat,mert magyar vagyok,es a hazai kutyakon szertenek segiteni,nagyon rossz körülmenyek között vannak, es tele van a gyepmesteri telep is.Az itteni kutyak hamar elmennek,viszont otthon nem annyira.Az utat jol vegig csinälta,semmi baja nem volt.
2011. aug. 17. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!