Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sos! Neki repult egy vereb?...

Sos! Neki repult egy vereb? az erkely ablaknak, bovebben lent?

Figyelt kérdés
Most teljesen mozdulatlanul fekszik vagy egy oraja, mellette azota is egy masik madar ul, eloszor a masik madart nezte, most az ablakkal szemben van. Szerintem a laba tuti rendben, szarnya is epnek tunik, de nem neztem meg kezzel. Nem ertek a madarakhoz, de szeretnek segiteni. Mit lehetne tenni? Vagy csak a masik madar miatt ul ott? Annyira rossz, vizsgalgatni is nehez lenne, kisbabaval vagyok egyedul, pedig bevinnem az allatorvoshoz. Esetleg vm kajat hozzak neki? Teljesen tanacstalan vagyok.
2011. okt. 10. 09:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet belső sérülése, vagy akár a szárnya is sérülhetett attól, hogy nem látod.

Sajnos ezt látatlanban nem lehet megmondani pláne, hogy nem vagyunk orvosok.

enni nemigen enne, meg most kisebb baja is nagyobb az éhségtől, ha valóban sérült, 1 napot amúgy is kibírna élelem nélkül.

Esetleg ha este is ott van mikor a párod hazaér, akkor megpróbálhatnád befogni és elvinni dokihoz, ha szánsz rá időt.


Lehet, hogy a párja a másik madár?

Nem tudod milyen fajta?

2011. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

az is elég, ha telefonon felhívod az állatorvost, hogy ez és ez van!


(egyébként - nem mintha nagy állatgyűlölő lennék, sőt - az ilyesmi madárka meg van halva. vagyis, meg fog halni. ilyen picike test, ha olyan nagy erővel csapódik bármihez, szenved, aztán végleg elgyengül. így is rengeteg belső sérülése lehet.)

2011. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Én nem foglalkoznék egy kisverébbel...Lehet szívtelen vagyok, de így a táplálékpiramis felső csúcsán nem foglalkozom az ilyen kicsikkel..

az kell, hogy valami betegséget összeszedj tőle...

2011. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Sajnos sokat nem tudsz tenni. Vigyél ki vizet egy befőttes üveges tetőben meg ha van napraforgód, akkor azt. Ha a fejét érte nagy ütés, akkor lehet, h nem sok van neki hátra. Nálunk is nekicsapódnak a madarak az ablaknak, de sosem esnek le, hanem tovább repülnek.
2011. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget.

Csinaltam kepet:

[link]

Megneztem es szerintem a nyaka es a feje serult:( Nem tudom, mi legyen, hivjak ki egy allatorvost hazhoz?

2011. okt. 10. 09:30
 6/27 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem veréb. Inkább vlmi énekes madár féle. Sok mindent nem tudsz tenni,túl pici, lehet már nem is él :(
2011. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Még él, mert váltogatja a helyét... Lehet, kihívom vmelyik állatorvost a kerülteből, ha ide tudnak jönni...
2011. okt. 10. 09:38
 8/27 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, mint egy fenyőrigó.


[link]

2011. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
0%
Biztos görbítetted a magnetosz férát LOL
2011. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Felhivtam az egyik elsősegélyes állatorvost, aki házhoz jön, mondta, hogy nem tud, csak délután és madarakkal amúgy sem foglalkoznak. Az egyik kerületi orvosunk nagyon rendes volt, mondta, hogy bevihetem, de nem tudnak sok mindent csinálni vele, csak megfigyelni, amit itthon is meg tudok tenni. De kijöttek volna, csak nincs értelme. Figyelni kell, mert, ha nagyon sérült, ők sem tudnak segíteni, ha meg nem, akkor előbb utóbb elrepül. Raktam ki ételt, de állítólag, az most nem segít rajta. Úgyhogy nagyon fáj a szívem, hogy nem tudok mot mit tenni:((( Biztos, hülyének néznek sokan, de ez van, nem tudom nézni, hogy rossz szegénynek:(

Amúgy valószínűleg nem a párja a másik madár, sokkal valószínűbb, hogy territórium vita volt köztük, "vitatkozhattak".

Azért, ha van tippetek, mit lehetne még tenni, megköszönném!

És igen, valószínű fenyőrigó.

2011. okt. 10. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!