Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elfogadna egy társat a nimfapa...

Elfogadna egy társat a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés
Jó pár éve került hozzánk a papagáj és azóta egyedül volt . Kicsi voltam és én nem is gondoltam bele hogy kellhet neki egy társ . De vajon most elfogadna egy társat ? vagy van rá szüksége ? és egy- vagy ellenkező neműre lenne szüksége ?
2011. okt. 31. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szüksége társra egyértelműen van. Még annak is, amelyik látszólag csak az ember társaságát igényli.. :)


Az elfogadás.. tapasztalataim alapján a nem ilyenkor mindegy, ami számít, az a kor. Ha nem vagy elég tapasztalt, és kifogsz egy olyan kereskedőt, aki rádsóz egy idős madarat, akkor nem feltétlen fognak kijönni, bár szerencséd is lehet, és szimpatikusak lesznek egymással. De a tuti egy fiatal nimfa, aki majd alkalmazkodik a Te papagájodhoz:)


Vegyél neki, légyszi:) A madarad nevében kérlek..

2011. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó rendben köszönöm szépen !Még lenne pár kérdésem , hogyha priviben írok tudnál rájuk válaszolni ?
2011. okt. 31. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálok:)
2011. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is nemrég vettem társat az enyémnek. Őt is több (3) évesen kaptam, azt mondták, hogy a lányokat nem igazán csípi, ezért kezdetben nem akartam neki társat. Aztán olvastam, hogy a nimfák milyen sokáig élnek és szegényt nem akartam ilyen hosszú egyedüllétnek kitenni. Végül nem párt, hanem egy barátot kapott. Majdnem egy hónapja van meg az új (1 éves), rögtön összeengedtük őket és nem volt baj. Már megülnek egymás mellett is a rúdon, a "régi" nagyon szépen tud énekelni, az új is csipog néha, talán eltanulja a szép dallamokat.


Szerintem is vegyél neki társat/párt, mindenképpen jót tesz neki.

2011. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2011. okt. 31. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:
El fogja fogadni. A nimfa békés madár!
2011. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!