Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfapapagájom sokkot...

A nimfapapagájom sokkot kapott! Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Nimfám nagyon szelíd, mindenben megbízik, amit odaadok neki. De most az egyik faág, amit a kalitkájára erősítettem, hogy kaliton kívül is legyen neki leszállója, leesett. Pont felé dőlt. Ott voltam, szerintem nem esett rá, átvizsgáltam, nem találtam rajta sérülést, de rárepült a függönyre, majd a virágtartóra, és nem mozdult egy órán keresztül, csak lelapított tollazattal és csukott szemmel lihegett. Visszatettem a kalitba, ott egy fokkal nyugodtabbnak tűnt, de még mindig csukott szemmel piheg, és résnyire tárva tartja a szárnyát. Lassan másfél órája történt, a másik két papagájomnak kutya baja, dumálnak, és közlekednek, mint eddig.


Meddig tarthat nála ez, meddig normális reakció, és mikortól veszélyes? Ha belső sérülése lett volna (nem olyan nagy és nehéz ez az ág, hogy lehessen, de tegyük fel...), akkor nem tudott volna utána még kétszer repülni, igaz?


Nagyon aggódom...


2011. jún. 29. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen volt nekem is nekem is nimfám van.

Én ilyenkor megfogtam a kezembe, vagy letettem valahova és simogattam. De ennyire durva nem volt, hogy becsukta a szemét és lihegett. Reméljük elmúlik miharabb. :-S

2011. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudtam vele mit csinálni, hirtelen azt láttam a legjobbnak, ha visszateszem a biztonságos kalitba.. most a kedvenc helyén ül (hálisten a kalit felső részén.. ha szervi baja lenne, nem tudna oda felmászni), és most kezdem rajta látni, hogy nyugszik.. de még mindig durva, csukott szemmel lapít, de legalább már nem liheg. De akkor is.. lassan két órája történt, és még mindig sokk alatt van...


Félek, ha most benyúlnék, hogy kivegyem simizni, újra nekiállna lihegni.. Jajj, nem tudom, mit tegyek..


Neked meddig tartott ez az ijedtség?

2011. jún. 29. 17:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy közben dumálok hozzá tök nyugodt hangon, ahogy szoktam.. mintha mi sem történt volna, ilyenkor mindig figyelt, és ide akart jönni hozzám.. Most semmi..
2011. jún. 29. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is 1-2 óráig. Bár volt a kezdeti időkben akkor, mikor fürdettük őket. :-S Attól is megijedtek. De most már megszokták.

Próbáltam megnyugtatni őket, de tényleg nem nagyon figyeltek fel arra.

2011. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Megnyugtattál..meg az is, hogy látom, ahogy apránként észheztér. Akkor tényleg kell neki 1-2 óra, míg helyrejön, neki épp 2, vagy picit több kell.. De most elfogadta a kezemből a kaját. Egész eddig a csőrét sem mozdította.


Hát, nem gondoltam volna, hogy ilyen érzékenyek.

2011. jún. 29. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz semmi baja. :-) De azért vizsgáld át még egyszer nehogy legyen rajta valami seb.

Aztán, ha megnyugodott szegényke foglalkozz vele sokat, hogy érezze biztonságban van. :-)

2011. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Vége!!:) Már újra azon a faágon mászkál, ami eldőlt... És beszélget megint. Semmi baja:) (Reggel azért még egyszer átnézem, de most sem találtam semmit, és újra olyan, mint volt a "baleset" előtt)


Nagyon nagyon köszönöm Neked még egyszer:)

2011. jún. 29. 18:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Szívesen:-)

Akkor jó, örülök , hogy meggyógyult!:-)

2011. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nimfám mindig szabadon van, ha igazán megijed, repül pár kört, visít közben, általában:

1. Kirepül a fürdőszobaajtóra, majd a konyhában lévő csőre, oda vissza, ez rövid táv.

2. A nagyszobában köröz, rikoltozik

3. A nagyszobából a kisszobába röpül, ez is kis táv, közben visít

2011. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, ilyenkor ha már nem repked és nem visít, tollak le, bóbita fel, szemek nagyra, és nézi mi van
2011. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!