Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta madár lehet?

Milyen fajta madár lehet?

Figyelt kérdés
Egy madárka ide fészkelt a teraszunkra, de nem tudom eldönteni milyen fajta. Kb akkora, vagy egy nagyon kicsivel kissebb, mint a veréb, szürke színe van, és a fark tólla rozsda vörös, vagy fakó vörös (ez a tojó lehet). A párja egész sötét színű, talán sötét szürke, szinte már fekete, és neki is van a vörös farktolla, ami nagyon élénk,színű de ugyanúgy vörös. Milyen madár lehet? Védett? Sajnos képet nem tudok róla mutatni. Rettentően félénk, és nem akarom piszkálni.
2009. máj. 8. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Esetleg ilyen madárka lenne?

2009. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ez a madár a kerti rozsdafarkú. A neten találsz róla képeket.

2009. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már tudom, rozsda farkú!:)

Az ötletet is köszönöm! Találtam linket! Ez itt az:

[link]

Ez a madárka rakott fészket a teraszunkra.:) Minden reggel az ő jelzésére ébredünk, ugyanis ráül az ajtónk kilincsére, és mivel sötétített, tükör reflexiós a terasz ajtónk, ott nézegeti magát és "harcolgat" a tükörképével..Elég vicces, bár már tiszta karc az üvegem a csőrétől...:S

2009. máj. 8. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam. Aranyos lehet:) Felénk is sok van, meg fecskék meg cinkék, anyu ablakládája alatt cinke fészkelt, olyan kis szépek.
2009. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne tudd meg, most mennyire irigyellek :) Biológusnak készülök. Egyszer láttam kerti rozsdafarkút közelről, hálós madárfogásnál...

:)

bocsi a nem túl értékelhető válaszért,de előttem már elmondták ,amit tudni akartál :)

2009. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hsz! Ő itt karnyújtásnyira van szinte! Kinézek a konyha ablakomból és látom, ahogyan dolgozik, csinosítják a fészküket. Némiképp durcás is vagyok rájuk, mert nagyon szemetelnek, és tiszta fű, száraz gaz a teraszom. Ha kijövök az ajtón sem ijed meg. A rendetlenségét ítélve, elég jó "lakótáras". Még nem fordult sosem elő az, hogy a teraszon szárított ruhára piszkítottak volna...Ha továbbra is így marad, felőlem maradhatnak. Nem zavar különösképpen. Most, hogy fészek építésben vannak, már annyit nem is kakaskodnak a tükörképükkel.:) Tényleg, ők is olyanok mint a fecskék? Visszatérnek jövőre a fészkükhöz?
2009. máj. 9. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Valószínű, hogy visszatérnek, sőt általában a fiókák is arrafelé fészkelnek legközelebb ahol kikeltek, mikor visszajönnek. Szóval van esély rá, hogyha jól érzik magukat, akkor akár az erkélynek ugyanazt a sarkát nézik ki megint, de persze előfordulhat, hogy mondjuk a szembeszomszédhoz telepednek le...

Amúgy utánanáztem: nálunk védett madár, 50.000 Ft az eszmei értéke

2009. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2009. máj. 10. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Most találtam ezt a kérdést, remélem, már költenek a madaraid :-) Egyébként, ha a hím úgy néz ki, mint az első válaszoló által belinkelt képen, akkor HÁZI rozsdafarkú a nevük, nem pedig kerti, ahogy ketten is írták. Ha tetszik nekik a teraszotok, lehet, hogy jövőre is ott raknak majd fészket. Ha a kiürült fészek nem esne le magától jövő tavaszig, akkor verd le, hogy az új fészket legyen hova rakniuk.
2009. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kisszilva95 ***** válasza:
Házi rozadafarkú szerintem is! Fehér tojásai vannak ha ez segít! Ja és ezt vedd baráti néven, és nem sértésként, de a madaraknak fajai vannak nem fajtái. A faja az az amit az ember mesterségesen állít elő!Aztán jó madárfigyelgetést!:)
2010. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!