Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájt szeretnénk...

Nimfa papagájt szeretnénk venni. Mekkora kalitka kell neki? A madárhám tényleg jó? Zajos, szemetes madár fajta? Vagy ez nem fajtától függ?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekünk kettő ilyen madárka van, nem nagyon zajosak, ha idegesek akkor viszont kieresztik a hangjuk.. ha megszólalnak akkor hallani az utca elején is.

Szemetesnek eléggé szemetes.. naponta úgy háromszor kéne felsöpörni, hogy valahogy kinézzen körülöttük. Mondjuk míg egyedül volt Jupika sokkal kevésbé volt koszos, meg előző társával is kevésbé, ez az új lányka.. ő csinálja asszem leginkább :D

a kalitkájuk.. olyan öt arasznyi magas, ugyanennyi hosszú, két és fél arasznyi széles kábé... jól megvannak benne azt hiszem:)


madárhám? az micsoda? :D

2009. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
gondolom olyan mint, a lóhám, csak ezt madárra találták ki. :D madarat sétáltatni???:D
2009. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
[link] Ez a madárhám. Hogy ne csak a szobában repkedjen hanem ki is tud vinni.
2009. aug. 25. 08:57
 4/9 A kérdező kommentje:

Én azt szeretném ha Mézi (ez lesz a neve) a vállamon üldögélne mikor nézem a tvt, simogathatnám a hátát és családtag lenne. Felhívtunk egy tenyésztőt 10 nap múlva lehet elhozni, de nem is tudom,hogy át kell ezt még gondolni vagy vegyük meg és szeressük? Egyébként fiatal pár vagyunk szóval az első "gyerek" lenne. :)

Fiút vagy lányt vegyünk? Vagy az mindegy?

A tiétek kézhez van szoktatva?

2009. aug. 25. 09:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mi úgy hoztuk el őket, hogy egyikük kidugta a fejét a rácson, ha kértük, szerette ha simogattuk, másik nagyon félős volt, de nagyon szerették egymást.

mióta elpusztult a kezesebb barátja azóta nem nagyon szereti ha simogatjuk, főleg mióta a lányka megjött, de kicsit el is hanyagoltuk őket..:(


ha sokat foglalkozol vele biztosan a válladra ül majd, Jupi még most is szokta, ha kinyitjuk a kalitkát, bár nővéremére leginkább, őt szereti jobban a gonosz.

2009. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi önzőek vagyunk csak egyet akarunk hozni, mert azt szeretnénk, ha Mézi egyenlőre csak velünk foglalkozna nem a kis párjával.

Csak hát egy kicsit félek,hogy véletlen nyitva hagyjuk az ablakot és kirepül vagy felszáll a karnisra és nem tudjuk leszedni vagy nem is tudom mitől. Inkább csak a felelősségtől, de megvettük már neki az etetőt, itatót, a kalitka úton van szóval már csak Mézi hiányzik. Nincs visszaút.

2009. aug. 26. 09:24
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

:)

biztos minden rendben lesz:)

nálunk ablakon még nem szállt ki madár, egyikük az erkélyen...:( nem találtuk meg.. tényleg, azzal azért óvatosan, bár ha bukón hagyjátok úgy talán rendben lesz, nekünk Jupi ott nem megy ki. Szerintem nem is szeretne amúgy:)


Elkapni őket tényleg nehéz néha... mikor nem szeretnének visszamenni akkor csakazértis elrepülnek, ha már kezesebb lesz akkor viszont ha a begye alá rakod az ujjad, szerintem arra is rálép majd. A régi papagájunk volt olyan, hogy kesztyűt kellett húzni, ha meg akartad fogni.. de aztán elhagyhattuk azt is.

Szóval a karnisról biztos leszeditek majd, ilyen gond biztos nem lesz..az ijesztőbb, mikor röpködnek körbe-körbe, és nem tudnak leszállni, aztán végül az ágy alatt landolnak..:D ahhoz képest amit hittem, nagyon stramm állatok :))


Mézi..aranyos név. Hamar összeszokást nektek! :)

2009. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hámot még nem láttam, egyébb módon megkötött madarat már igen. (nem kell felháborodni, madárgyűrűző táborban, elárvult, általunk nevelt baglyok szabadbaszoktatásánál volt ez, az elengedésük előtti időszakban) Mivel nem fogták fel gyorsan, kegyetlen földhözpuffnás volt minden repülési kísérlet vége, pedig azok fiatalságuk és a fényes nappal miatt nem is nagyon próbálkoztak...

Hát, ha láttok hámot működni az életben is, akkor esetleg, ti tudjátok, nekem borsódzik a hátam... ne felejtsétek, a kereskedők, gyártók minden eladó termékük mellett tudnak érvelni. Nem lehetne megoldani, hogy csak akkor legyen szabadon amikor biztonságos? Nekem már sokféle madaram volt (és van) és még egyik sem repült el, pedig nem csak a kalitkában 'zajlik az életük'.

2009. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rostasmark válasza:
Szia nekem egy fiú madaram van{Rafaell} ő már kézhez van szokva és ha meghallja a hangomat a szobában azonnal odarepül a vállamra.De nem könnyű ha azt akarod hogy szeressen mint gazdit és mint barátot minden nap minimum 4 órát kell vele foglalkozni és a madárhámrol azt hallottam hogy elég nehezen szoknak hozzá de én is épp most készülök venni neki 1-et ha van még valami kérdésed tőlem kérdezhetsz.
2012. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!