Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg tudnátok mondani, milyen...

Meg tudnátok mondani, milyen fajta madár ez?

Figyelt kérdés

[link]


A kertben találtuk sérülten, hegyes csőre és úszóhártyás lába van, még nem láttunk ilyen madarat.


2011. nov. 20. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

merre fele laksz? Ha Bács megyéhez közel akkor egy vadaspark számát megadhatom neked, és ők ellátják és megmentheted. De ha messzebb, akkor is megmenthető.

Az a baj hogy túl homyálos a kép, és nagyon közel van. nem nagyon látom!

2011. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szabolcs megye déli részén lakom, holnap akarjuk felhívni a Hortobágy Nemzeti Parkot, csak vasárnap van. Azért érdekelne, ha esetleg kérdeznék.
2011. nov. 20. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Én kárókatonára tippelnék, bár annak más színű a csőre.
2011. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Talán egy tőkés réce fiókája, de nem valószínű, hogy ebben a hónapban találj rá. Ez csak tipp, még képeket sem találtam, amik alapján be tudnám azonosítani a madarat.
2011. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kárókatonára hasonlít, csak másmilyen a hártya a lábán
2011. nov. 20. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy kis vöcsök (Tachybaptus ruficollis) legalábbis a homályos kép alapján annak tűnik.
2011. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gomzoli ***** válasza:
se nem vöcsök, se nem kormorán (kárókatona) hanem egy másik vízimadár, sajnos csak a népies elnevezését ismerem, (ne nevess) vizicsibe... Ez egy kifejlett példány. Nem búvármadár, hanem gázlómadár, úszni tud, de csak a víz menti nádasok elé merészkedik. Horgászat közben sokszor láttam ilyet. Nem ritka. Nem azonos a szárcsával, amit úgy tudom szintén neveznek "vizityúknak".
2011. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gomzoli ***** válasza:
Bár ha tovább nézegetem, tényleg lehet, hogy kis vöcsök.
2011. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ez a madárFAJ egy kis vöcsök. Azt el tudom képzelni, hogy bizonyos helyeken vízicsibének mondják, de hivatalosan a Porzana nemzetséget hívják annak.

Ilyen jellegű kérdések megválaszolására a legjobb hely, ha megfelelően kérdezel:

[link]

A kukoricát megette?

2011. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annak lett igaza, aki azt mondta hogy kis vöcsök :)
2011. nov. 26. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!