Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a hullámos papagájjal?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagájom (nem egy mai állat kb 4-5 éves), kis kora óta itt van, és kezdetben volt egy társa de az elpusztult 1 éve. A probléma ott van hogy mostanában a napja nagy részét a kalitka legmagasabb pontján tölti (tudtommal ezt azért csinálja, mert amikor ragadozó jön akkor ösztönösen felmenekül a legmagasabb pontra), és csipked össze-vissza. (régebben sem volt kézhez szokottabb, kis kora óta agresszívebb, de ennyire azért nem volt az). Lehet valamit tenni hogy kicsit nyugodtabb legyen?
2011. nov. 20. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy vettem boltban, hogy vad volt nagyon! Nem vettem neki , mert szombszédba is volt egy papagáj és összeengedte, őket, kiváncsiságból hogy mit reagál rá, és neki mnet.

De ha a tiédnek volt párja lehet az hatássos lenne!

2011. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ott ahol üldögélni szokott van valamilyen játéka,stb amit szeret? Mert szerintem valamit a párjának tekint ott és azért agresszív mert védi.
2011. nov. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam.Ott van fent egy tükör és arról lóg le egy csengő, lehet tényleg azért van fent egész nap mert ott keresi a társát,és csak védeni próbálja.
2011. nov. 21. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:

A tükrös,csengős játékokat és a műpapagájt(ha van) azonnal dobd ki!!!!!!!!!!!

A tükör,műpapagáj mentális problémákat okoz a madaraknak(a tiéd már meg is bolondult tőle) és ha eteti begygyulladást kaphat. A csengőtől nehézfémmérgezést kap, károsítsa a hallását és sok papagáj feszült,ideges is lesz tőle.

2011. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én hullámos papagájaimnak is elég régóta vannak mindenféle játékai, és jól elvannak. Nem okoz semmiféle problémát náluk. Csak annyi, hogy az egyik, van hogy durvábban játszik a játékszerrel, de játszásból teszi.
2011. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tükör,műpapagáj lehet hogy nem okoz a te madaraidnak problémákat mert ők ott vannak egymásnak tehát pl. nem a tükörképük a párjuk de a kérdező hullámosa egyedül van.


A csengő minden madárnak árt csak észrevétlenül mert nem látod rajtuk hogy rosszul hallanak vagy hogy mennyi fém van a szervezetükbe de akkor is árt. Esetleg ha sokat játszanak a csengővel csak azt fogod észrevenni(lehet hogy csak sok év múlva) hogy egyik percről a másikra legyengülnek és 1-2 napon belül meghalnak látszólag ok nélkül de valójában nehézfémmérgezés miatt.


De a fajátékok nem csak azért jobbak sokkal mert a csengő,stb ártalmas hanem azért is mert természetesebb. Mert ők attól hogy kalitkákban élnek még mindig olyanok mint a természetben élő fajtársaik tehát az élőhelyükre legjobban hasonlító helyen érzik magukat a legjobban. Ezért is kell nekik faülőrúd, fajátékok, ételkereső játékok,stb.

2011. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!