Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van már madáretetőd?

Van már madáretetőd?

Figyelt kérdés
Nekünk van 2! Ebből van egy régi meg van egy új, a régi-t egy zsindely segítségével felújítottuk egyébként a réginek nincsen semmi baja, csak annyi, hogy fa kopott! Meg van egy új amire már nem raktunk tetőt, mert nem volt fa, így ezért azt is zsindellyel oldottuk meg! Még egyiket sem raktuk, mert az új etetőn, még van egy kis munka! (több darabban raktuk rá a tetőt, 1 bal oldali 1 jobb oldali és egy fent, ami összeköti 2-t és még azt össze kell majd egy kicsit olvasztani! Meg még nincs is olyan madáreleségünk, én meg nem merek neki adni semmit, mert utána meg nehogy bajt csináljak!
2011. nov. 28. 10:09
1 2
 11/13 hell-ikon ***** válasza:
Én idén etetek először, de annyira belelkesültem, hogy három különböző helyre tettem ki etetőt a telekhatáron belül. Egy van a kert végében, egy a hátsó udvarban, egy pedig az utcafronti erkélyen. Nem is kell mondanom talán, hogy ezekből a legnyugisabb a hátsó kerti a leglátogatottabb. Én műanyag palackból csináltam etetőt (egyszerűen vágtam két akkora lyukat az oldalán, amin a cinkék meg tudnak kapaszkodni és betudnak bújni a kajáért). Ugyanitt van egy "tálcás" etető, ami pilótakekszes tálca, annak a 4 fakkja van feltöltve maggal, 2 fakkba pedig kavicsokat tettem, mert valami felborogatta és le kellett súlyozni. Víz egy másik kekszes tálcában van kint, 4 fakkos, tehát odafér más is ha szomjas. Nálam egyelőre olyan 10-15 veréb van, néhány (4-5) cinege, egyszer láttam egy zöldikét is az itatón, no meg varjak. Többnyire vegyes eleséggel etetek, ebben van búza, szotyi, kukorica, cirok, köles meg még valami. A búza egyáltalán nem fogy belőle, a többi változó hogy fogy. Ezenkívül kapnak még földimogyorót tisztítva, felezve (600 ft-ért adja kilóját a másodosztályúnak a zöldséges, fél kiló most még sokáig elég)
2011. nov. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 hell-ikon ***** válasza:
Ja, csináltam még házi cinkegolyót is, annak sincs most nagy keletje, ellenben a főtt rizs sertéshájjal keverve valamelyik nap gyorsan elfogyott.:D
2011. nov. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én ilyen enyhe időben még nem szoktam kitenni az etetőket. Majd ha kemény fagyok (-10) lesznek, vagy leesik a hó. Addig a madarak találnak maguknak a fák kérge alatt hernyókat, bábokat meg hasonlókat. Általában az a "hivatalos" álláspont, hogy az első komolyabb hóeséskor kell kitenni az etetőt, de akkor tavaszig folyamatosan etetni kell.

De nem hiszem, hogy kárt teszel vele, ha már ilyenkor etetsz, max. kukacosabb lesz jövőre az alma. :)


Kenyeret, sózott, avas dolgokat semmiképp ne adj.

Nekünk a napraforgómag vált be legjobban (vigyázz, ne legyen csávázott, ha mezőgazdasági boltban veszed) mert azt a legtöbb madár szereti.

Egyik évben az ablakpárkányunkon az alábbi fajok voltak: széncinke, kékcinke, fenyves cinege, zöldike, tengelic, csuszka, kis fakopáncs, meggyvágó, erdei pinty, fenyőpinty, feketerigó, énekes rigó, csonttollú, házi veréb, mezei veréb, balkáni gerle, csíz, őszapó, ökörszem. Pedig nem lakunk túl "madaras" környéken. A társaság egyik fele a napraforgómagot pusztította, a másik fele a vadszőlőnk bogyóit. Jó volt látni a tarka társaságot, ügyet sem vetettek az ablakon belül ücsörgő macskáinkra. :)

Jó madarászást! :)

2011. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!