Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van már madáretetőd?

Van már madáretetőd?

Figyelt kérdés
Nekünk van 2! Ebből van egy régi meg van egy új, a régi-t egy zsindely segítségével felújítottuk egyébként a réginek nincsen semmi baja, csak annyi, hogy fa kopott! Meg van egy új amire már nem raktunk tetőt, mert nem volt fa, így ezért azt is zsindellyel oldottuk meg! Még egyiket sem raktuk, mert az új etetőn, még van egy kis munka! (több darabban raktuk rá a tetőt, 1 bal oldali 1 jobb oldali és egy fent, ami összeköti 2-t és még azt össze kell majd egy kicsit olvasztani! Meg még nincs is olyan madáreleségünk, én meg nem merek neki adni semmit, mert utána meg nehogy bajt csináljak!
2011. nov. 28. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van 1, csak az a baj, hogy panelházba lakunk és a kertészetbe van a madáretetőnk igy ritkán járunk ki és csak néha kerül bele kaja de akkor rengeteg. Szoktunk tenni napraforgó magot (nem olajosat),tökmagot (nem olajos) és néha szalonnát. Azt talán lehet nem (szalonnát)?
2011. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
van
2011. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát, én attól félek, hogy megfagy a szalonna és megkeményedik! A kenyérmorzsa, meg leragad, a a begyükben! Napraforgó magot azt lehet nekik adni? Mármint, úgy, hogy nem szedem le a héját hanem csak úgy! Szotyira gondolok! Vagy más néven: makuka szotyola! Szotyit lehet nekik adni úgy, ahogy az a zacskóban be van csomagolva? A szalonnát azt szerintem lehet nekik adni!
2011. nov. 28. 10:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem évek óta van etetőm. A madaraknak kenyérhajat nem szabad adni. Ilyenkor már el kell kezdeni az etetésüket,és tavaszig nem szabad abbahagyni. Ha előbb abbahagyod,akkor megdöglenek a kis madarak.

Napraforgó magot csak olyant lehet nekik adni,ami nem sózott. De kaphatnak diót,mogyorót,egyes madarak kölest is. Ezt a cinkék nem eszik. Szalonnát is csak olyant adhatsz nekik,ami nem sózott és nem füstölt. De adhatsz nekik hájat is. Nem baj,ha megfagy,mert a madarak így is megeszik.

2011. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Még annyit: amit a boltokban lehet kapni zacskós magot,azok többsége sózott és pörkölt. Azt nem lehet nekik adni. A Gazdaboltokban lehet venni nagyobb tételben és olcsóbb is,mint kis kiszerelésben.
2011. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, nekem tették ki.
2011. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most raktam ki a madáretetőt az ablakpárkányomba, benne egy kis májkrémeskonzervel, és abba raktam nekik diót! Az úgy jó lesz?
2011. nov. 28. 10:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Sózott, pörkölt tökmagot, napraforgót ne adj nekik.

Én piacon, vagy gazdaboltban szoktam venni pár kiló napraforgó magot (kb. 200 Ft egy kiló).

Ez annyiból is jobb, hogy kisebb méretű, mint a "bolti szotyi", így a gyengébb csőrű madarak is könnyen meg tudják törni (pl. kék cinege).

Már lekezeltem (lazúrral), és kiraktam az etetőt, de még nem töltöttem fel. Úgy gondolom, még nem olyan rossz az idő, az erdőben is találnak elég magot, még tán néhány rovart is. Szerintem még korai lenne rászoktatni őket a "potya" kajára.

Tavaly télen nagy sikere volt. Viszont a madárodúkat le sem tojták :-( pedig készítettünk két db-ot, és feltettük jó magasra, nyugodt helyre...

2011. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kifejezett etető nincs, mert azt a macskáink előszeretettel levadásszák. A napraforgót általában "érésekor" szoktuk eltenni, magyarul kimegyek és ellopok 2-3 tányért. A magokat az ablakpárkányra szórom ki, ott nincs macskaveszély a magasság miatt, ráadásul komolyabb fáradtság nélkül figyelhetem a madarakat. :)
2011. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi mindig amikor állateledel boltba járunk szoktunk venni madáreleséget. Ja és már vagy 4 hete kint van a madáretető :P :$ Lassan már fognak jönni és enni :)
2011. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!