Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért ordibàl torka...

Miért ordibàl torka szakadtabol a papagàjom mikor bárki beszélgetni próbál a szobában?

Figyelt kérdés
Mostmár megőrjit. Nem lehet tőle szót érteni ezt csinálja mióta hozzám került, kb egy hónapja. Nem lehet tőle beszélgetni, enni, tv-t nézni, ezek közül bármit próbálunk akkor megsüketülünk.... segítsetek kérlek, mit tegyek???
2011. nov. 29. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja, hozzá kell szoknod, vagy ha nem tudsz vele együtt élni akkor ajándékozd el.

Ha egy csendesebb állatot akarsz, miért van papagájod? Vehetnél helyette inkább aranyhalat.

A papagájok társas lények, és igénylik a társaságot.

Egyébként amikor két madaram volt nem voltak iylen hangosak, mint amikor egyedül voltak.

2011. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért van papagàjom mert kaptam, és elötte is már volt papagàjom de az nem volt ilyen, csendesebb volt sokkal. És engem nem zavar, de a család többi tagját igen.
2011. nov. 29. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen hangerejű a tv,beszélgetést,stb.??? A számukra hangos dolgokat mindig túl akarják kiabálni.

Mennyit foglalkoztok vele naponta??? A napi minimum 4-6 óra foglakozást megkapja??? Lehet hogy magányosnak érzi magát ezért részt akar venni a beszélgetésekben,stb. hogy vele is foglalkozzatok.

2011. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ahogyan az előttem szóló is írja. Egyrészt minden hangos dolgot "túl akarnak kiabálni", másrészt az elhanyagolt, magukat egyedül érző madarak kiabálnak, akik még nem adták fel a reményt. Ha nem kap társat, és ti sem foglalkoztok vele többet, 1-2 év múlva belenyugszik, hogy sanyarú sorsra ítéltetett és ilyen az élet, akkor bánatában már nem fog kiabálni, nyugi. Tényleg nem értem, minek papagáj nektek, mondhattad volna az illetőnek, akitől elfogadtátok, hogy nektek nem kell hangos állat... nem hinném, hogy a semmiből bukkant elő ajándékpapírban..vagy csak nálunk nem szokás ajándékba papagájt adni, máshol pedig bevett gyakorlat? Az, hogy az előző papagájotok csendes volt, úgyhogy azt hittétek, ez is az lesz, csak azt bizonyítja, hogy r.ohadtul nem értetek ahhoz az állathoz, amit tartotok/tartottatok.
2011. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak. Ha nem is tudtok semmit a körülményekről akkor ne sèrtegessetek!!! Igen is sokat foglalkozom vele, meg minden nap ki van engedve. A baj az lehet hogy még új nálunk, és nem ismer annyira bennünket, de attól még idegesítő az ordibàlàsa. Ja és terveztem párt venni neki, csak előbb szeretném idomitani, meg megvárni míg ivarèrett lessz hogy tudjam milyen nemü párt vegyek.

Azt tanácsolom, hogy ne ítélkezzetek, míg azt sem tudjátok hogy igazatok van-e.....

2011. nov. 29. 23:58
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Abból, ha valaki feltesz egy ilyen kérdést, majd azzal védekezik, hogy ajándékba kapta, nem tudok más következtetést levonni. A véleményem tartom, nem tudtok a papagájokról annyit, amennyit kellene. Lehet lepontozni, de nem fogok udvarias és kíméletes lenni azokkal, akiket a saját állatuk "megőrjít", és nem bírják elviselni, pedig semmi olyant nem csinál, ami a természetével ellentétes lenne. Nem úgy, ahogy a gazdái. Erről ennyit.
2011. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kérdés máshogy hangzott, és te nem a kérdésre feleltèl! Ja és ha nem tudnád senki se születik úgy hogy mindenhez értsen, azért élünk hogy tanuljunk, és azért is kérdeztem hogy megértsem a viselkedését, nem pedig azért hogy hüjèk papolàsàt olvassam, akik szerint ők a mindenhatók és mindenhez a legjobban értenek... úgyhogy ha nem tudsz felelni akkor ne is írj.... köszi
2011. nov. 30. 16:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és csak azért mondtam hogy kaptam, mert szerettem volna papagàjt, de jóval kisebbet mind amilyet kaptam, és mivel nagy, a hangja is nagyon erős, az utcáról hallani! És gondolom hogy bárkit idegesitene ha kb 1-méterre vagy tőle, ő meg ordít mindha nyuznànk... sokszor a fejem is bele fàjdul olyan hangos...
2011. nov. 30. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Leírtam, hogy miért ordibál. Hogy mit tegyél? Ne tarts papagájt. Ennyi. Illetve még annyi, hogy a h.ülye ly-os.


Jó lenne, ha nem egy állat életén kísérletezgetnél. Igaz, hogy senki nem születik úgy, hogy értsen mindenhez, de ha állatot tart, azt tegye felelősséggel. És tudod mit? Engem nem zavarnak a papagájaim. Az is lehet, hogy azért, mert én egy mindenható Buddha vagyok, de valószínűbb, hogy utánanéztem a tartásuknak és nem vállalok felelőtlenül állatot. Ha kisebbet akartál, miért nem azt vettetek? Ha beállítanak hozzám egy elefánttal, megköszönöm, hogy nem ezt kértem, vigyék vissza. Na az már idegesítene engem is.


Bocs, de nem jók a kifogásaid. A lelkiismereted lehet, hogy sikerült meggyőzni, de engem nem. Biztosan nem is volt ez célod, de valahogy nem érdekel. Aki így beszél a saját állatáról, az megérdemli ezeket a válaszokat.

2011. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen fajta papagájról van szó? Csak úgy hirtelen tényleg nem kellett volna elfogadnod mert gondolom semmit se tudtál erről a fajról. Ha meg tudtad hogy milyen lesz miért nem néztél utána alaposan a fajnak,kérdeztél fórumokon hogy egyáltalán milyen egy nagy papagáj mielőtt még megkaptad volna?


Ha tényleg(nagyon remélem hogy tényleg) foglalkozol vele naponta minimum 4-6 órát akkor nem hiszem hogy magányos lenne de rengeteg dolog miatt ordibálhat. Pl. kicsi a kalitkája, a kalitkában lévő játékokat már megunta ezért ezzel foglalja el magát amikor nincs kint.

Minden napja ugyanúgy zajlik tehát minden nap ugyanakkor jöhet ki/megy be, kap kaját,vizet,stb.? Megpróbálhatnád hátha akkor nem ordibálna mert megszokná hogy mikor kap foglalkozást,figyelmet és mikor nem. Vagy/és amikor ordibálni kezd hagyjátok magára amíg le nem nyugszik.

2011. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!