Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol vehetek élő baglyot és...

Hol vehetek élő baglyot és mennyiért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Sehol, fokozottan védett.
2011. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
ha van hozzá megfelelő végezettséged, vagy x év gyakorlatod veszélyes/mittommilyen állatokkal, tarthatsz. de ez elég bonyolult, én sem értem :D állatvédelemből tanultuk annó, milyen állathoz milyen engedély kell (fokozottan védett, veszélyes állatok, ilyenekhez...)
2011. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. nov. 30. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
na inkább belinkelem, mert az emlékeim már megkoptak... ebben van kérelem is. ha meg már valaki olyan körökben mozog, akkor beszerezni is tud, esetleg külföldről. bár aki a menetét sem tudja az még inkább csak tervezgesse, mint akarja :)
2011. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
2011. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Csak úgy nem szerezhetsz. Súlyosan megbüntethetnek védett állat illegális tartásáért.

Úgy tudom, vizsgát kell tenned ragadozómadarak gondozásából. Ezen kívül nem is játék egy bagoly, kimondottan veszélyesek tudnak lenni, ne a Harry Potterből indulj ki.

Ha mégis tartani akarsz, hogy megkapd az engedélyeket, a vizsgákon túl azt is megnézik, hogy milyen körülményeket tudnál neki biztosítani, illetve néhány havonta kimennek a természetvédelmi hatóság emberei megnézni, hogy hogy van a madarad. Magának a madárnak a beszerzése sem lehet szerintem olcsó mulatság, ha abból indulok ki, hogy egy kuvik eszmei értéke 100 000 Ft, egy uhué meg 250 000 Ft...


Viszont beszállhatsz pl. gyűrűzőprogramokba, ha érdekel a téma. [link] [link]

2011. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szandra025 válasza:
86%
Tartható bagoly, de nem az európai fajokból.Azok CITESesek és védett illetve fokozottan védettek közé tartoznak.egzotikus bagoly vásárolható persze zárt gyűrűvel és tenyésztői bizonylattal rendelkeznie kell.Ha érdekel én tudok segíteni.üdv
2014. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Axel Blankmarket válasza:

Ennyi gyökeret egy helyen :D

CITES gyakorlatilag megegyezik a kutyák törzskönyvével. Tartalmazza az állat egyedi jeleit (pl mintázat), a tenyésztő és a tulajdonos adatait. Ennyi...

Tarthatsz otthon nyugodt lélekkel, de nem foghatsz be vadon élő állatot. Semmilyen végzettség nem kell hozzá.

2017. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Axel Blankmarket válasza:

[link]


Ilyen rohadtul vérszomjasak egyébként, mint a videón látható, szóval csak óvatosan!!!


Kizárólag fióka nevelésébe szabad belekezdeni, 20-50 évig élnek (fajtól, mérettől függően), és a bagolyköpetet oda teszi, ahol neki szimpatikus (sötét, félreeső helyekre többnyire). Éjszakánként ki kell engedni, kalitkában NEM LEHET tartani!

2017. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!