Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy nimfa papagáj, vagy egy...

Martonosi Máté kérdése:

Egy nimfa papagáj, vagy egy keskepapagáj az okosabb? Melyiket könnyebb kézhez szoktatni? (boccs a helyesírási hibákért, csak iPod-ról írok)

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az ipod okosabb
2011. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ha mindjárt azzal a közhellyel válaszolok, hogy minden madár egyéniség, tehát mindegyik más - de ez az igazság. Nagyon más karakter a két madár, mindkettőt tartottam, együtt is. A nimfát gond nélkül lehet tanítani dallamokat fütyörészni (én népdalokkal szoktam őket traktálni :), de akár pár szó utánzására is. A kézhez szoktatás is könnyebben megy nimfáéknál.

De ez nem azt jelenti, hogy mindegyik egyformán ilyen, s hogy minden kecske "butább" a nimfáknál, mert ez nem igaz.

A kecske jóval csendesebb jószág, eszméletlen jópofa, amikor fürdik (a nimfák ezt általában nem szeretik), vagy amikor a lábait használja eszközként különböző műveletekhez :) Kellő türelemmel őket is simán kézhez lehet szoktatni, bár nekem az a személyes tapasztalatom, hogy még a kézzel nevelt kecskék sem lesznek olyan mértékben szelídek és barátságosak, mint a "simán" szelídített nimfák.

No de ismétlem, mindegyik egyénileg más és más...

2011. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mejik a drágább?
2011. dec. 6. 16:11
 4/12 A kérdező kommentje:
És szerinted Mejiket érdemesebb tartani ?
2011. dec. 6. 16:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Hogy melyiket érdemes tartani, ez csak tőled függ, hogy mit szeretnél. A nimfák hangosabbak, viszont igazi társakká tudnak válni - az enyém pl. velem jön mindenhová a lakásban (vállamon), még fürödni is (kivételes eset, mert imád fürödni).

Hogy mennyibe kerül, az függ attól, hogy hol veszed. Érdemes hozzáértő tenyésztőtől, aki nem nagyban csinálja (nem az üzlet a fontos, hanem a madár), és esetleg kézzel neveltjei is vannak (ezek alapból szelídek).

2011. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
2011. dec. 6. 21:19
 7/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó kérdés:

Nekem a papagáj benntlenne a szobámban és hogy tudnék-e tanulni egy nimfától?

2011. dec. 6. 22:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van és unatkozik, akkor mindent meg fog tenni, hogy magára vonja a figyelmed. Ha van egy párja, akkor egymással vannak elfoglalva.

De az tény, hogy egy papagáj nem a csendre és a béke szigetére vágyóknak lett "kitalálva", egészen másért szeretjük őket...

Ha kifejezetten a hangerő a szempont, akkor a kecske e tekintetben jobb választás.

2011. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na jó azt gondoltam h nem egy csöndes madár, ha azt akartam volna akkor nem papagájt választottam volna ...

De nekem van egy zebra pintyem, hogy azzal már ellene?

2011. dec. 7. 15:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy nimfa és egy pinty az egyenlő két magányos madár.

Bántani ugyan valószínűleg nem fogják egymást...

2011. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!