Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullik a barátpapagájom tolla...

Hullik a barátpapagájom tolla a tarkóján. Mitől?

Figyelt kérdés

Helo. Hullik a tolla a "tarkóján" csak azért hullik neki mert most váltja, vagy...?? Mit tudok vele csinálni? Nem teljesen kopasz Hanem csak pár ilyen fehér szúrós izé... a tollnaka szára nemtudom hogy hívják...

Mitől lehet ez?

Juniusi születésű szóval meg fiatal...

Válaszokat előre is köszönöm.:)


2011. dec. 18. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Azok az izék a tokok, hogy egyszerűen fogalmazzak, abból lesz a toll :) Szóval nem hullik, hanem most nő. Legalábbis a leírásod alapján nekem úgy tűnik.


Egyébként tollak nagyon sokmindentől tudnak kihullani. Normális eset a tollváltás, szobában tartott madaraknál ez lényegében folyamatos és fokozatos.

A stressz is erősen meg tudja tizedelni a madárka "öltözékét": ilyenkor az ijedtségtől összehúzódó izmok kipréselik a bőrből a tollat, akár csomóban is.

Sokkal rosszabb, ha a madár maga kezdi tépni a saját tollait, ez is számos okra vezethető vissza, lényegében azonban többnyire viselkedészavarról van szó.

2011. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogyan írták előttem is:)


Ha nincs egyéb tünete a madaradnak, pl levertség, bágyadtság, a kihullott tollak vége nem véres, akkor nyugi. Az én madaraim is épp most váltanak, tele vannak tokokkal, alig lehet simogatni őket, és napi három-négy marék tollat simán összeszedek körülöttük.. Ha "csak ennyi" van nálatok is, akkor minden oké:)

2011. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem levert épp ellenkezőleg...:D

Köszönöm szépen a válaszokat.

2011. dec. 18. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!