Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell egy papagájt...

Hogyan kell egy papagájt (nevezetesen hullámosat) kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg életem első hullámos papagáját, és mitnemondjak, tüneményes kis hím. Nagyjából fél éves lehet, egyáltalán nem stresszeli magát a közelemben, de azért kíváncsi lennék szakszerű válaszokra!
2011. dec. 27. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nem lesz szakszerű de először kérdeznék: Csíp vagy miért kéne kézhez szoktatni?
2011. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem azért mert csíp, természetesen mivel még csak most hoztuk néha félelemből oda-oda csíp, de azonnal abba is hagyja. Én azért szeretném kézhez szoktatni, hogy egyrészt ne féljen, és biztonságosa, és nyugodtan ki tudjam venni a ketrecből, másrészt pedig, hogy ki tudjam engedni a szobámba...
2011. dec. 27. 22:18
 3/4 anonim válasza:
Egyszerű. Amikor megszokta a helyét minimum 1 hét addig nem is szabad kiengedni.... Utána ha kiengeded, kb 10 perc kint lét után valami ételt adj neki a kezedből vagy tenyeredből. Mikor már elfogadja akkor tedd a feje elé a mutató újjad keresztbe, az újjad mőgé meg az ételt. Nem 1 madarat szoktattam már a kézre, mennie kell.
2011. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsot! Természetesen még nem fogad el semmit a kezemből, mivel még 1 hete sincs nálunk, de rajta vagyok az ügyön! :)
2011. dec. 29. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!