Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szelidítés?...

Hullámos papagáj szelidítés? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma vettem egy tojót, és nem tudom hogy meddig hagyjam békén, mivel most még meg van illetődve. :) Mivel kezdjem a szelidítést? (próbáljam simogatni, vagy kajával kínáljam, stb?) Ja és még valami. Van egy 1 éves hímem is, ivarérett... Az egyik oldalon most olvastam hogy 1 éven aluli hímet és tojót ne tartsunk együtt. Namost az én hímem már ivarérett, a tojó fiatal... Akkor nem tehetem össze őket?
2012. jan. 7. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már nyugodt, akkor tedd be a tenyered kölessel a nyíláson, és várj. hosszú idő után rálép a tenyeredre és elkezdi enni a magot. megfogni csak ápoláskor szabad pl körömnyírás,csőrigazzítás.
2012. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor ivarérett lesz a tojó is akkor tedd őket össze. Az lenne az ideális ha a tojó egyidős vagy idősebb lenne a hímnél de talán így sem lesz majd gond.

Ha ma vetted akkor még egy jó darabig hagyd békén és max. melléülve beszélj hozzá tehát ne akard kézből etetni,simogatni. Kb. 1 hét múlva próbáld meg kalitkán keresztül megetetni majd kalitkán belül is. Ha már mindig bátran eszik a kezedből a kedvencével megpróbálhatod rácsalogatni az ujjadra.

2012. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
mért nem lehet 1 éven aluli hímnek tojót tenni mellé?
2012. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kinga239

Ha a hím fiatalabb mint a tojó az nem baj mert mire a hím ivarérett lesz tehát mire elkezd udvarolni a tojónak a tojó már majdnem tenyészérett tehát nem okozhat gondot neki a tojás. De ha a hím az idősebb akkor amint ivarérett lesz elkezd udvarolni a még túl fiatal tojónak ezért a tojó lehet hogy fiatalon is párba áll a hímmel és ha tojik mivel még nem tenyészérett tehát nincs felkészülve a tojásra sok gond adódhat,akár bele is halhat.

Tehát az az ideális ha a tojó minimum másfél éves (azaz minimum tenyészérett) a hím pedig 1 év feletti de nem idősebb a tojónál.

2012. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!