Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rozella papagáj gondok?

Rozella papagáj gondok?

Figyelt kérdés

sziasztok! sajnos, vagy nem sajnos nálam maradt 2 rozella papagáj. 1 kis kalitban szállították őket hozzám, ez idő közben az egyik megtámadta a másikat, és vérzett a szárnyánál rendesen, őt átraktam egy nagy kalitba amit ide hoztak kettőjüknek, de csak a sebesültet raktam bele, mert nem akarom, hogy a másik megint megtámadja. a másik még mindig egy kis kalitban van, 1 részt mert könyebbnek találtam ebben megszelídíteni, másrészt, mert nincsen másik kalitom, de kb egész nap ki lesz engedve, csak ma még bennhagyom, hogy ne stresszeljen annyira, és szokja a helyet. meg akarom őket szelídíteni, mert így könnyebben (és drágábban) el tudom őket adni, és az új gazdinak is jobb, ha egy szelíd madárral van dolga. a probléma csak annyi, hogy egy szobában van a pintyeimmel és a hullámos papagájommal, aki nem szelíd, és félek, hogy ez nem lesz jó hatással arra hogy megszelidítsem.

Kérdéseim:

Mennyi idő kell neki, hogy megszelidüljön, egyáltalán megtudom szelidíteni mellette egy vad madárral egy szobában?

Mit csináljak a sebesült madárral? (vitamin cseppet már raktam a vizébe, de nem akarom, hogy elfertőződjön neki)

Ha kiengedem a rozellát és a hullámost meg fogják támadni egymást?


és esetleg, ha valaki gondol arra, hogy szeretne egy rozellát, akkor szóljon, és ha szelidek lesznek akkor szívesen eladom neki. :)


2012. jan. 3. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A rozellák röpdemadarak mert nem kötődnek az emberekhez,nem nagyon lehet őket tanítani,megszelídíteni(főleg nem párban) és nagyon nagyon aktívak ezért csak röpdében javasolt a tartásuk.
2012. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]

menj egyéb tudnivalókra, és utolsó mondat...

de köszi a választ azért:)

2012. jan. 3. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:

A sebre Betadine-t cseppents.

A rozellák nálunk nem voltak hajlandóak megszelídülni, ha a fene fenét evett se, bár legalább azt hamar megtanulták, hogy ne féljenek. Nem olyan élénk, kíváncsi madarak, mint pl. a nimfák, idő kell nekik, hogy átgondolják a dolgokat. Szerintem elleszel vele egy jó darabig... A vad madár jelenléte nem hiszem, hogy nagyon befolyásolja.

2012. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezeket a hozzászólásokat nézd meg:

2012.01.09 23:33:24 © (73489)

2012.01.10 07:43:08 © (73492)

2012. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elég furcsa mert első repülés után rászállt a kezemre, engedte, hogy betegyem a kalitba és ott sem akart leszállni róla. de aztán lehet, hogy csak az enyém egy furcsa madár:)
2012. jan. 25. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én Lóri nevű rozellám is szelíd, 1 hét alatt szelídítettem meg, így bújós lett, és beszél is. Mondja, h Lóri szép madár, meg h szeretlek, és gyakran csüng a vállamon.


Szép állat, imádom a szép színeit, sőt az is lehet, h még az arapapagájoknál is tarkább. Meg a szelíd természete. Volt 1 régebben is, az is hímnemű volt, mint a mostani 3 évesem, és azt Kázmérnak hívták.

Úgy tetszett meg ez a "rozellázás"-dolog, h 1 ismimnek volt, és ugyan elégé hü...ye neve volt(Leves-nek hívta), mindig rajta lógott, és könnyen megszelídült.

Másik ismerősöm rozelláját Szósz-nak hívták(még egy béna név XD), ő se él már, de az egy feketefejű rozella volt, szelíd volt, de nem annyira szép maga a faj, mint a közönséges rozella.



a rozella ismerősöm szerint gyomorforgatóan tarka, de szerintem a legjobb szobamadár, és habár tízezer Ft is 1 db madár, évekig hű társad lehet, mert akár 40 évig is elél. Természetüket inkább a nimfáéhoz tudom hasonlítani, mert kíváncsi érdeklődő madarak...



Jó rozellázást mindenkinek!!!

2019. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!