Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Igaz, hogy ha sok kakasra...

Igaz, hogy ha sok kakasra kevés tyúk jut a baromfiudvarban, akkor a kakasok tönkre teszik a tyúkokat?

Figyelt kérdés
Sajnos sok kakas lett az előnevelt kiscsibéimből, - amelyek ráadásul már ivarérettek, tojóznak és kukorékolnak, a hozzájuk vásárolt jércék pedig még nem tojnak. Hallottatok arról, hogy a sok kakas összetöri a tyúkokat?
2012. jan. 20. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, agyon dugják őket.
2012. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És a kakasok egymással nem kakaskodnak?

Nem tudom, mi lesz a tojókkal. De az biztos, hogy nem túl egészséges az arány. Pörkölt, húsleves?

2012. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen lecsupaszítják a hátukat. Nem tudom, hány kakasra hány tyúk jut, de én vagy eladnám a felesleget, vagy levágnék párat.
2012. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sok volt a kakasom. 25 ből 19 kakas lett. 5-öt elcseréltem, 6-ot levágtam, 2-őt eladtam, de még mindig maradt 6. Mellettük van már kb 30 jérce, de csak kb 10 tojik, és gondolom csak azokat ugrálják. Ma elpusztult egy tyúkom, megszakadt a tojástartója, mert keresztbe fordult benne a tojás. Ez lehet attól, hogy sokan ugrálták?
2012. jan. 20. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Arról nem a kakasok tehettek, de ha láttad, hogy kínja van feltörhetted volna benne a tojást...
2012. jan. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen tyúkjaid vannak, hogy ilyen sok kakas lett? A Törpe tyúkoknál fordul elő rengeteg kakas... ha nem törpéid vannak akkor az eladó nagyon átverhetett a csibékkel
2012. jan. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én megfigyeléseim szerint csak azokat a tyúkokat "ugrálják" a kakasok akiknek már nincs "csibe hangjuk". Ha van helyed, akkor zárd külön a kakasokat úgy hogy tyúkot ne lássanak és akkor békében meglesznek egymással, amúgy egymást kezdik széttépni.. utánad mind a 3 én voltam
2012. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már későn vettük észre, hogy baj van. Hagyományos tyúkokat vettem, vöröseket, fehéreket meg kendermagosakat. Elő kellet jegyeztetni, nem lehetett válogatni. 4 hetesnek adták el, de szerintem alig voltak 2 hetesek, mert alig-alig látszott még a színük, nagyon pelyhesek voltak. Aztán keverékek is lettek szép számmal, úgy hogy jól átvágtak. Monoron a Liliom utcából többet nem veszek előneveltet. Pedig mondtam az embernek, hogy nekem tyúkok kellenek. Most 4 kifejlett kakas van a kb 35-40 jércére + a törpe cochin. Még kettőt próbálok eladni.
2012. jan. 22. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Merre felé laksz amúgy? Szoktak nagyobb vásárok lenni itt-ott, próbálj ott venni ott kitudod választani melyik kell meg ha szerencséd van olyan helyről vehetsz ahol nem "ipari" körülmények között vannak tartva és felnevelve... nekem sima japóim vannak de átszeretném őket keresztezni hollandi törpére nekem csak amolyan hobbiként vannak meg tojnak elég rendesen sokkal több tojásuk van mint a nagyoknak meg kevesebbet is esznek ugye... ha a tojás miatt tartod őket sztem válts át kistestűekre
2012. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csévharaszton lakunk,a Monori kisállatbörzére szoktunk járni, de az majd csak tavasszal lesz. Most túlnyomó részt kistestű tyúkok vannak. Átlag 2-2,5 kg körüliek. A jércék most kezdenek tojni, ma már 8 tojás volt.
2012. jan. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!