Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 4db "vad" féléves papagájo...

Van 4db "vad" féléves papagájom, hogyan tudnám megszelídíteni őket?

Figyelt kérdés

Mivel még csak fél évesek szelídíthetők. Még csak 1hete vannak nálam, szóval természetes hogy még félnek... Azt is tudom hogy még egy ideig fognak is, de hogy mivel tudnám őket rávenni hogyha bemegyek hozzájuk ne repüljenek el rögtön és törjék össze magukat, vagy erre csak az idő a megoldás?

Ilyet szeretnék elérni:D

[link]

köszönöm a válaszokat

UI: Elmentem egy órára itthonról és mikor haza értem láttam hogy a szelíd papagájomnak betört a csőre vagy nemtudom hogy mi lett vele szerintetek miez?

[link]


2012. jan. 21. 11:29
 1/6 A kérdező kommentje:
olyan mintha a csőre egyik felének a vége megtört volna...
2012. jan. 21. 11:31
 2/6 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért vidd el állatorvoshoz!
2012. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szelidítés


A hullámospapagájok legnagyobb része hamar hozzászokik az őt gondozó emberhez, nem menekül félve a felé nyúló kéztől. Megtaníthatjuk azt is (a kalitkából kiengedett madárnak), hogy az elé tartott ujjunkra ráüljön, vállunkra szálljon. Az emberi beszédet néhány mondat erejéig megtanulhatja, és – a tévhittel ellentétben, miszerint ez csupán hangutánzás volna – megérti és a megfelelő helyzetekben alkalmazni tudja. Ilyenfajta emberi kötődést legtöbbször csak magányosan tartott papagájoknál láthatunk. Nem hangsúlyozható eléggé azonban, hogy az így „megszelidített” madarak naponta több órányi törődést igényelnek, hiszen az embert tekintik egyetlen társaságuknak. Amennyiben nem tudjuk ezt biztosítani, ne akarjunk ilyen emberhez szoktatott madarat! Véleményem szerint tartsuk a papagájokat párban vagy többedmagukkal, hiszen a fajtársakat az ember nem pótolhatja.

2012. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.lehet hogy az lesz

2.Barát papagájok. Őőő keveredés történt.:D

A 4db-ot tenyésztésre vettem nem pedig, lakásban tartásra, csak azt szeretném elérni hogyha bemegyek hozzájuk kaját adni akkor ne repüljenek összevissza..

Ami meg bent van azzal sokat foglalkozok:D Mindennap kint van nagyon sokat, és már tudja mondani hogy szia, és fordulni is tud.:)

de köszönöm

2012. jan. 21. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindennap csináld meg ezt sokszor: Menj be hozzájuk és várj. Ne nézd őket folyamatosan,ne tegyél hirtelen mozdulatokat de nyugodt hangon beszél hozzájuk folyamatosan. Várd meg amíg megnyugodnak,elülnek valahol és mindig csak ezután menj ki tőlük. Így rájönnek hogy csak akkor mész el ha nyugodtak maradnak ezért nem kezdenek annyira pánikolni amikor bemész.

Amikor már egyáltalán nem esnek pánikba vagy hamar megnyugodnak vedd el a kajájukat pár órára mindennap. Amikor visszarakod menj távolabb de csak annyira hogy oda merjenek menni enni. Miközben esznek pár napig mindig ugyanott állj/ugyanannyira állj az etetőtől és beszélj hozzájuk. Pár nap/1 hét után miközben esznek lépj hozzájuk közelebb és pár nap után még közelebb és így tovább addig amíg már az sem zavarja őket hogy közvetlenül mellettük állsz. Ezután azt is csinálhatod hogy a kedvencüket vagy az alap kajájukat a kezedben hagyod és nem rakod le a helyére mert ha kicsit bizalmatlanul,félve is de enni fognak belőle. Ezután pedig csak rajtuk múlik hogy mikor bíznak benned meg annyira hogy a válladra,kezedre,fejedre repüljenek ha látják hogy kaja van nálad.

2012. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az első lépést eddig is így csináltam és már nemkell 1perc hogy le jöjjenek a ülő rudukra...:)

A második lépést viszont nagyonszépen köszönöm...:)

2012. jan. 22. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!