Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Help! Van egy kézzel nevelt...

Help! Van egy kézzel nevelt szelíd barát papagájom, vettem mellé "vad" barátpapagájokat BETEGYEM-E MELLÉJÜK?

Figyelt kérdés
A szelíd(Pufi) már nálam van már fél éve, nagyon aranyos de tenyészteni szeretném őket... Ugy gondoltam hogy Pufi mellé veszek egy párt, vettem is csak nem egyet hanem 4et, és nem tudom hogy betehetem-e melléjük Pufit vagy...?(egyidősek) Bántanák-e? JOBB NEKI VELEM, VAGY JOBB NEKI HA VÁLASZT MAGÁNAK EGY PÁRT?

2012. jan. 15. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A kézzel nevelt madarak az embereket tekintik a fajtársuknak,párjuknak. Ha berakod közéjük nem hiszem hogy bántanák de amint párt választ(ha választ mert ha nagyon kötődik hozzád lehet hogy téged választ) tedd őket külön mert 2 párt nem szabad együtt tartani.
2012. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Óvatosan, mert lehet, hogy nem tud velük mit kezdeni. Amúgy is tanácsos a karantén. Tedd őket külön, de lássák egymást. Elvileg két hét a javasolt karantén idő, viselkedés szempontjából elég pár nap.

Pufi ha párt választ, valószínűleg nem fog hozzád úgy viszonyulni, mint eddig. Ha mégis erőlteted, akkor letehetsz a fiókákról. Ezt neked kell eldöntened, hogy melyik sorsot szánod neki.

2012. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Kolónia madarak, sokan érzik jól magukat.:)

2. De az a kérdésem hogy hogyan érezné jobban magát? Ha lenne neki párja, vagy ha velem lenne? Nálam most ez a szempont...

2012. jan. 16. 15:57
 4/5 keszko ***** válasza:
ne tedd be.mert lehet hogy megvadul.sőt majdnem biztos.mert ő hozzád kötődik.a többi papagáj meg nem mer hozzád közel menni.és látná,érezné hogy ők nem kötődnek hozzád.és rájönne hogy ő a papagájokhoz tartozik nem pedig az emberekhez.amúgy nekem is van kézzel nevelt papagájom, ő egy nimfa papagáj.de azon kívül még 31 vad papagájom van.de nyáron majd még akarok többet venni.
2012. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a jó válasz: nyugodtan tedd be, a madarak nem hülyék. Tedd be közéjük, és nem lesz semmi baj. Nálam is párba állnak a kézzel neveltek. Sok páram mindkét fele kézzel nevelt.
2012. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!