Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kitojt tyúkokat vettem, elsö...

Pisti77 kérdése:

Kitojt tyúkokat vettem, elsö nap 22 tojás volt,2. nap 5tojás,3. nap egysem 50 tyúk alól már a tápot újra kapják mert egy pár napig nem kaptak szinte semmit amíg el nem hoztam öket. Mi lehet a gond? Lehet hogy újra fognak tojni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl hideg van, talán az az oka a letojt tyúkokat ugye bent tartják melegen őket és így többet tojnak idő kell mire megszokják a hideget.
2012. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
egész éjjel egy villany körtével világítok nekik. nem lehet hogy ez baj? vagy egy reflektor kéne hogy melegebb legyen?
2012. jan. 26. 07:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A fénynek nagy jelentősége van a tojáshozamra. Úgynevezett világítási programmal növelik a tojáshozamot. Ugyanakkor tudni kell, hogy a 16 óránál hosszabb megvilágítás hatására ingerültek lehetnek, felerősödik a tollcsipkedési hajlam és gyakrabban fordul elő kannibalizmus. Mindamellett gazdaságtalan is a folyamatos világítás. Szerintem, az őket ért stressz miatt nem tojnak. Ha hagyományos módon szeretnéd nevelni őket, hagyd a környezeti tényezőkre a fényt és a hőmérsékletet, hamar meg fogják szokni (még a -20 °C-ot is), és tavaszra már minden valószínűség szerint rendesen fognak tojni. Nehezen viselik a hirtelen változásokat, ezt vedd figyelembe a tartásuknál.


(A letojt tyúkokat azért selejtezik, mert elérték azt a kort, amikor vedlenek és emiatt jelentősen csökken a tojáshozam.)

2012. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!