Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet ez ellen tenni?

Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
az a bajom, hogy nem rég vettünk egy nőstény nimfapapagájt a hímnek (a hím már 3 éve meg van) és mostanában sűrűn "sikítoznak" a hím még szokott énekelni normálisa, de sokszor van az, hogy a nőstény csak belenyivákol, a nőstény nem tud énekelni dalokat... és idegesítő ahogy nyivákolnak először azt hittem, hogy koszos a kalitka, vagy vmi ilyesmi, de miután kitakarítottam tettem be nekik kaját, kicseréltem a vizet (amiket mindennap szoktam) azután is folyamatosan sikítoznak nyivákolnak.. akkor kiengedtem őket 1-2 órára a szobámban, kicsit elhallgattak de amikor ki voltak engedve még néha akkor is belekezdtek ebbe.. miután visszatettem őket, azután is folytatták a ketrecben.. azt gondoljuk most, hogy a tojó a felelős mindezért mert mielőtt nem vettük meg, azelőtt a hím nem nyivákolt, meg sikítozott ilyen erősen és sűrűn... nos szerintetek?
2012. jan. 28. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a hímek tudnak énekelni. A tojók mindig csak visítanak mert nem nagyon tudnak más hangot kiadni.

1 kalitkában vannak? Mert lehet hogy egymást hívják.

Ha 1 kalitkában vannak akkor meg szerintem csak kommunikálnak ami ellen nem tudsz semmit tenni.

2012. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

jolvan de ilyen hangosan?

nagyon hangosan "beszélgetnek"...

2012. jan. 29. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!