Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni a galambok...

Mit lehet tenni a galambok ellen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Miskolcon lakunk és az erkélyünkre állandóan bejönnek a galambok, ami nem épp szerencsés dolog (bacik, vírusok stb...) Ez ellen mit lehetne tenni? Úgy értem valami házilag is össze-eszkábálható galambriasztóra gondolok. Ha tudtok kérlek segítsetek!!! Előre is köszönöm! Értelmes válaszokat kérek!
2011. okt. 18. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Meg kell fogni és agyonütni őket!:-)
2011. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első válasz nem megoldható, próbálkozz a következővel:

Virágcserépbe föld, abba szúrkálj botokat, amikre szines reklámszatyrot ha csíkokra vágsz és a botokra kötözöl. Ha ezt kirakod, a szél mozgatja, ami "zavarja" a galambot.

Remélhetőleg!

2011. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 DannyZuko ***** válasza:
67%

Én is épp pár hete foglalkoztam a kérdéssel. A galambdrót egy elég jó megoldásnak tűnik. Lényegében egy szögesdrót szerű valami, amit felteszel a korlátra és amikor le akar oda szállni, akkor szét bökdösi a valagát és nem tud leszállni. Evidens hogy ezáltal, az erkélyre sem jut be. Házi praktikát kipróbáltam jópárat, de ha zörgő, pörgő izékat teszel ki, vagy ragadozó madarat utánozó szimbólumokat csinálsz, azokat mexokják egy idő után. Én innen merítettem ötletet... [link]

Nézz bele. hátha bejön.

2011. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az erkély mindkét oldalára rossz CD-lemezeket kötöztünk, ez ahogy forog és csillog, vakít, riasztja őket. Azóta egyáltalán nem jönnek a balkon közelébe se, pedig addig rendszeresen összepiszkították... Le is fotóztam neked, hová kötöttük (le van kicsinyítve):

[link]

2011. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Mindenképpen "üldözd el" a galambokat, mert nagyon veszélyes betegségeket terjesztenek. Egyik ismerősöm majdnem belehalt egy ilyen fertőzésbe, pedig csak Velencében átsétált a Szent Márk téren. A Vaterán láttam hangfrekvenciás riasztót pár ezer forintért.
2011. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Hogy ti mekkora tudatlan barmok vagytok. Egy embertől hamarabb kapsz el fertőző betegséget, mint 10 galambtól. Remélem egyszer utcára kerültök és mindenhonnan vasvillával kergetnek el titeket, majd akkor okoskodhattok.
2011. okt. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Macska. Ha magasan van az emelet, akkor hálós ráccsal oldd meg, hogy ne tudjanak berepülni. Ha magasan laktok, akkor úgysem használjátok az erkélyt kijáratként, abban a mesterséges környezetben meg már nem hiszem, hogy egy rács oszt vagy szoroz...
2011. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 DannyZuko ***** válasza:
80%
11:09 Megnyilvánulásodból is leszürhető, hogy kire illik leginkább a becsmérlő jelző. A galamb ürülék több mint 60féle kórokozót tartalmaz, melynek negyede komoly veszélyforrás, háromnegyede kockázati tényező. Mindenesetre én elüldözöm őket a kisfiam közeléből tűzzel vassal, ha kell... Bővitsd kicsit a lexikális tudásod mester... Utána ozd az észt!
2011. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a SEGÍTŐ válaszát:D Ki is fogom őket próbálni!:)
2011. okt. 19. 07:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó elötti válaszoló tudomásom szerint a városok nagyságáról, környezetszennyezésról van szó,ha több növény lenne és több park talán megoldódna a probléma. a galambok alkalmazkodtak a városi élethez a ragadozó, madarakra gondolok pl héja, solyóm, stb.nem képesek rá, nevárjátok már hogy ilyen zord körülmények közt egészségesek legyenek a madarak. a Városi galambok szaporodását szerintem nem tudjuk megakadályozni.... (értek a galambokhoz, galambász vagyok.)
2011. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!