Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámospapagáj milyen ételeke...

Hullámospapagáj milyen ételeket kaphat?

Figyelt kérdés
a magvakon kivűl most zöldség,gyümölcsökre gondolok.
2012. febr. 4. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Alma, körte, banán, sárgarépa, burgonya stb...káposztafélét nem adnék neki egyébként mindent.
2012. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a körtétől felpuffad
2012. febr. 4. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
az enyémnek semmi baja nem volt tőle...ez is madárfüggő.
2012. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát jó csak nagyon féltem ezért is néztem előszőr nagyobb oldalakon
2012. febr. 4. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
persze, hogy félti az ember a kismadarát:) lehet, hogy a körtét speciel nem is szereti. Amit még nagyon szoktak szeretni, a csíráztatott magvak csírája. Ami magot megeszik, pl.köles vesd el földbe és a kinőtt csírát "lelegeli".
2012. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ja igen ezt olvastam :DD

kis fürgék <3

2012. febr. 4. 10:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Zöldségek, gyümölcsök: Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán adj nekik, a boltiak permetezve vannak, az számukra mérgező több mosás után is), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, diót(még véletlenül se legyen avas), sajtot(trappistát)(mértékkel), szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répaféléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve)


A főtt dolgokhoz természetesen semmi sót, ízesítőt nem szabad adni főzés közben.


A főtt tojást külön kiemelném, nagyon fontos fehérjeforrás nekik, 2-3 hetente adj nekik összetörve, sárgástól, fehérjéstől.


Amit nem szabad:

narancsot, citromot, paprikát, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, avokádót, fekete napraforgót, mogyorót.


Kertből, rétről, kutyáktól, autóktól védett helyről (ha nincs rajta fél méter hó), akkor tyúkhúr, pitypanglevél is csemege nekik.

2012. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az komoly köszi

de am egy oldalon azt olvastam spenótot adhatok neki :DD

2012. febr. 15. 19:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Fekete napraforgót is árulnak hullámospapagáj-eleségként, még sem egészséges..
2012. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!