Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlotok a...

Milyen papagájt ajánlotok a lentebb leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Idővel (1-2év) majd szeretnék papagájt tartani, egyenlőre csak érdeklődök, majd ha már biztos vagyok a fajtában és mindent áttanulmányoztam róla akkor szeretnék vásárolni.

Az lenne a kérdés, hogy milyen ajánlanátok. Szeretném, ha intelligens lenne, tehát meg tudjam tanítani dolgokra (pl bukfenc, forgás, stb) relative könnyen. (Tudom, nincs olyan, hogy könnyen, sokat kell velük foglalkozni, de biztos vannak könnebyen taníthatóak)

Illetve, hogy képes legyen beszéd utánzásra. Nézegettem videókat, többet is. Tudom, hogy a jákó nagyon szépen beszél, de pl egy hullámos is képes lehet rá, viszont azért a kettő közt elég nagy különbség van.

Nézegettem néhányat ami tetszik, véleményeket mondhatnátok róluk, vagy akár ajánlhattok más fajtákat is.


Barátpapagáj

Kis Sándor-papagáj

Nagy Sándor-papagáj

Szenegáli papagáj

Amazonok


Sajnos nem tudom melyik milyen árban kapható. Minden vélemény jól jönne, pl melyik milyen hangos, mennyire jól tud beszélni, tartható-e szobában stb.


2012. febr. 7. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

vad-szepsegek.eoldal.hu

papagajidomitas.hu


asszem itt mindent megtalálsz a papagájokról

én a kongó papagájt javaslom

2012. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nézegettem a kongót, amit leírtak róla az nagyon meggyőző, de valahogy mind a három afrikai amit írnak a papagajidomitas.hu-n jobban tetszik, viszont nem tudom melyek azok amelyek beszerezhetőek itthon. Egy kongó könnyebben tanul "beszélni" mint egy szenegáli, ha jól olvastam... Fokföldi-t árulnak magyarországon? És milyen áruk van ezeknek a papagájoknak?
2012. febr. 7. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:

az alapján amit leírtál én a szengálit ajánlom.Nekem már 6 éve az van és ő az ediggi legaranyosabb papagájom és valami elképesztő,hogy milyen értelmes tud lenni.a hangja olyan közepes de én azt ajánlom hogy menj el a Deákhoz ( [link] és ő mindent elmond neked, megtudod nézni az összes madarat,a hangjukat megtudod halgatni stb.

és az árakat is megtudod. am én annak idején a szengálimat

70 ezerért vettem tőle persze kézzel nevelten .

2012. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A szenegálira azt írják, hogy kevésbé tu beszélni, ez igaz? A tied az tud szavakat mondani? Ha igen mennyire érthetően?

A sándor papagájokról mi a véleményetek, jobban beszélnek pl mint egy szenegáli? Tartható szobában?

Bocs a sok kérddésért, amint jobb idő lesz felkeresek egy tenyésztőt is. :)

2012. febr. 7. 23:44
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém nem nagyon beszél csak nagyon ritkán akkor se valami érthetően de ehelyett tud nagyon sok trükköt és nagyon aranyos :) Sándor papagája volt az apámnak de nem nagyon engedte magát kézbe venni viszont sokat beszélt.
2012. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nekünk amazonunk van, tartható szobában. Mi amazon és jákó között gondlkoztunk,végül ő lett,a jákók hajlamosabbak a depresszióra tolltépésre. Tübbi állattal jól megvan, nincs vele gond, és nagyon okos. Mindent ért amit mondok neki. Hangos madár, ha megyek itthonról még kint is hallom amikor kiabál utánam, hogy anyuka hova mész?! Ha sok hangot megtanul (sziréna kutyaugatás stb) azt is elég hangosan adja elő.

Mi szeretjük, hogy hangos, de mi kertes házban lakunk, panelban a szomszédok valószinű nem tolerálnák. Én is Deákot javaslom, nagyon kedves és segitőkész, kézzel nevelt madarai vannak, Nikita is tőle van.

[link]

[link]

2012. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket, majd még sokat gondolkodom rajta. :) Olvastam már majdnem az összes papagáj leírást, de a tanácsok mindig jól jönnek, azért ha valakinek van otthon az többet tud róla mondani, mint egy általános leírás.


Ja és Nikita nagyon aranyos a képeken! :)

2012. febr. 9. 10:20
 8/11 A kérdező kommentje:

Összességében jelenleg így gondolkodom:


Szenegáli papagáj:

ELŐNY:

Valamelyest talán olcsóbb

Trükköket könnyen tanul

Szeretgethető, simogatható

Nem hangos

HÁTRÁNY:

Beszélni talán kevésbé tud


Kongó papagáj:

ELŐNY:

Elvileg nagyon jól beszél, és trükköket is könnyen tanul

Szeretgethető, simogatható

Nem hangos

HÁTRÁNY:

Drágább, ilyen árban akár amazon is kapható


Kis Sándor-papagáj:

ELŐNY:

Olcsóbb

Trükköket könnyebben tanul

Beszédkészsége is talán jobb , bár ebben nem vagyok biztos , sokfélét olvastam

HÁTRÁNY:

Hangosabb

Nem nagyon szereti a simogatást


Nagy Sándor-papagáj:

ELŐNY:

Nem a legdrágább

Beszédkészsége talán jobb, de ebben se vagyok biztos

Kicsit halkabb lehet, mint a kis sanyi

Trükköket könnyen tanul

HÁTRÁNY:

Hangos

Nem szereti a simogatást


Sárga, Kékhomlokú amazonok:

ELŐNY:

Nagyon jól beszél

Könnyen tanítható trükkökre

Simogatható, szeretgethető

HÁTRÁNY:

Drága

Hangos


Bocsánat, hogy így megpróbáltam kicsit beskatulyázni ezeket a madárkákat, de mind annyira tetszik, és ha kiválasztok egyet az elég hosszú ideig családtag lesz.


Valakinek esetleg valami észrevétel a felsoroltakhoz?

Írtam valami nagy badarságot? Sándorok beszédkészsége, hangossága kissé ismeretlen számomra, összehasonlítva valamivel esetleg?


Fokföldi papagájt úgy láttam, nem tenyészt senki, pedig a papagajidomitas.hu-n a leírás nagyon meggyőző volt számomra:

"Egy tulajdonos szerint a legjobb tulajdonságokkal bír a papagájok között. Bújós, mint egy kakadu, csöndes, mint egy pionus, játékos, mint egy amazon, okos, mint a jákó, és úgy tanul trükköket, mint egy ara."

2012. febr. 9. 10:56
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

A [link] fórumon van jákó,szenegáli,amazon és sanyi tulajdonos is.


Szerintem neked szenegáli való. A leírásokra nem lehet 100%-osan alapozni mert minden papagáj egyéniség tehát lehet hogy kifogsz egy jól beszélő szenegálit/egy hangos kongót/egy halk amazont aki nem akar beszélni hiába szeretnéd,stb.

2012. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindent, amúgy a szenegáli felé húz a szívem egyenlőre :)
2012. febr. 9. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!