Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetek a papagájom...

Mit tehetek a papagájom egészségéért?

Figyelt kérdés

2 hónapja van egy nimfa papagáj. már kifejlett egyed, de semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy közeledhetünk hozzá. Nem eszik se gyümölcsöt, se zöldséget, csak magvakat. Az utóbbi időben fokozódott a toll hullás és nagyon sok hever a földön. Kopaszodás még nem látszódik, a pihetollak és a nagyobb tollak is hullanak. Megvizsgálni nem tudom, mert nagyon vad. Fújtat ránk:(

Hetente több alkalommal is ki szoktuk engedni, hogy repkedhessen, de az is csak abból áll, hogy leül a növényindára és csak himbálózik. Ha közelítünk, menekül. mit tehetek azért, hogy megkedveljen és mi lehet a tollhullás oka? Hogyan szoktathatom a növényevésre?


2012. febr. 9. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha beírod a gyk keresőjébe sok szelídítési módszert találsz.

A tollhullás oka szerintem az hogy vedlik.

A főtt tojást se eszi meg?


Én úgy szoktattam rá a nimfáimat a gyümölcsökre,zöldségekre,főtt tojásra hogy kivettem az összes kaját tőlük és hagytam őket pár órát éhezni. Utána egy külön etetőbe beraktam hozzájuk valamilyen gyümölcsöt,zöldséget vagy főtt tojást valamilyen formában(pl reszelve,apróra vágva,karikákba,nagyobb darabokba,stb). Ma már sok mindent megesznek.

Próbálkozz mindennap valamivel mert szinte biztos hogy ha nem is mindent de pár dolgot meg fog enni,kóstolni valamilyen formában. És vegyél neki valamilyen vitamint ami tartalmaz minden fontos dolgot. pl: [link]

2012. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!