Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacsa liba tömésről mi a...

Kacsa liba tömésről mi a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Én tartok kacsákat és nagymamám mindig megtömte őket. Azon gondolkodok hogy én is csinálom. Tudom hogy kell mert mamám sokszor megmutatta.
2012. febr. 21. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy madár torkán akarata ellenére csővel ledugod a kaját, aminek következtében beteg lesz, és megnagyobbodik a mája, nem nevezhető követendő példának
2012. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel az a gond, hogy érzelmek nélkül nehéz objektív választ adni. Addig, míg a bevásárló központban a gyönyörűen becsomagolt műkaját megveszitek, tudattalanul, önként :) váltok a profitéhes társaságok "E" számokkal tömött "libáivá", vagy amíg valamilyen lobbista "sötét"zöld nem kezd az érzelmeitekre hatni, nem érdekel mit esztek - pedig ha tudnátok... Amint megrázzák a kolompot, birka módjára kezditek ugyanazt bégetni. Ezzel tökéletesen kiszolgáljátok az érdekeiket! Bocs, ha valakinek az érzékeny lelkecskéjébe gázoltam, de elegem van az álszentekből!


Nekem kétféle haszonállatom van. Az egyik, amit a létfenntartási ösztönömtől vezérelve tartok, a másikat inkább érzelmi, esztétikai okból. Korábban előfordult, hogy összekevertem a kettőt. Ennek - pl. - az lett az eredménye, hogy a mai napig nem tudom megenni sem a kecske, sem a nyúlhúst. Még most is gyakran előfordul, hogy rá kell készülnöm egy-egy általam nevelt állat utolsó napjára. Tudom, hogy rövid, de tartalmas életében megkapott mindent, legfőképp a tiszteletet, és ha még mindig van ellenérzésem, felteszem a kérdést: Ö, vagy én? Ti, a libatömést elutasítók, tudjátok mit esztek, és az egyáltalán érdekel benneteket, hogy a nagyüzemekben használt takarmányban, a GMO-s szójától az antibiotikumokig mi van? Nem az állatok, hanem miattatok kérdem.


Kérdező: Gondold át mért tartod (akarod tartani). Ha szereted a májat, vagy a zsírjukat, tedd. Ha láttál, libát, vagy kacsát habzsolni, tudod, hogy az nem sokban különbözik a töméstől. Ha ellenérzéseid vannak, válassz ki közölük kettő szimpatikusat, akiket megtartasz dísznek.

2012. febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Néma kacsáim meg házi kacsáim vannak, mindig úgy vágtam le őket hogy nem voltak megtömve. Csak ugye kevesebb lett a zsírja is meg a mája is kisebb volt, ezért gondoltam a tömésre. Természetesen szeretem a kacsából készült "finomságokat" és én a tömést nem tartom nagy kínzásnak, mert a kacsa annyit szokott enni amennyit beletömnek mamám is úgy csinálta a tölcsért tele rakta és úgy szépen leforgatta bele a kukoricát.
2012. febr. 22. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:
mi is tomjuk a kacsákat,haverom cikiz is miatta,hogy állatkínzók vagyunk,de azért halámolja befelé hatpofára a finom hízott kacsahusit.
2012. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!