Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet ezzel a nimfával?

Mi lehet ezzel a nimfával?

Figyelt kérdés
A minap befogadtam egy nimfa tojót, akit nem tartottak valami jól... A farktollai végei erősen "megtépázottak" és ami ennél nagyobb baj talán, hogy helyváltoztatáskor - pl. egy másik ülőrúdra ugráskor - nagyon ügyetlen, sokszor visszaesik, nem tud megkapaszkodni. Megfigyeltem, a lábai egészségesnek tűnnek, nincs semmi elváltozás és a karmok sem nőttek túl. Az ülőrudak, faágak pedig más-más átmérőjűek, de egyikre sem bír felkapaszkodni. Egyéb tünet nem látható rajta, rendesen eszik stb. Volt már valakinek hasonló esete nimfával?

2012. febr. 27. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy a farktollai hiányosak, talán nem tud egyensúlyozni. Fontos szerepet játszik a farktoll az egyensúlyban. Nem is hinnéd, hogy egy kis tollhiány milyen gondokat okozhat a madárnál.
2012. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Farktollak is lehetnek ludasak ebben, de, ha nem tartották túl jól, akkor lehet, hogy az izomzata és a térérzékelése sem fejlődött eléggé ahhoz, hogy ügyesen tudjon közlekedni. Ezt is tanulniuk kell. Az én nimfám fél-háromnegyed éves korában került hozzám, előtte egy 20*30 (!) centis kalitkában volt tartva egy darab ülőrúdon. Most két éves, de még mindig elég szerencsétlen, ha hirtelen kell fékezni, vagy egyik faágról kell átevickélni a másikra, pedig minden nap kiengedjük, külső-belső fajátszótere van, és metszett, vastag faágak. Szóval csak hagyd, majd megerősödik a lába és a szárnya, levedli a rossz állapotú tollakat és egyre jobb lesz.
2012. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak!
2012. febr. 27. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!