Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat vásároljak?

Milyen madarat vásároljak?

Figyelt kérdés
Szeretnék madárkákat, de teljesen tapasztalatlan vagyok e téren. Régen inkább csak a papagáj meg a pinty volt elterjedt, de nemrég láttam az állatkereskedésben, hogy milyen sokféle madarat árulnak. Nem tudom, melyiket válasszam, és hogy köztük is olyan nagy különbségek vanna-e, mint mondjuk a rágcsálófajok közt. Olyat szeretnék, ami igényli, hogy gyakran ki legyen engedve, de ha pár napig be van zárva, azt is jól bírja. És ami kézhez szoktatható. Van ilyen? Hogy megismer, és már nem fél tőlem, odarepül és a tenyeremből kicsipegeti a magot? Ha ki vannak engedve a lakásba, akkor véletlenülszerűen végzik el a dolgukat, ahol épp rájuk jön, vagy vannak helyek, ahova jobban szeretnek csinálni, pl földdel teli virágcserép vagy ilyesmi? És melyik madár mennyire "beszédes"? Inkább éjszaka aktívak, vagy nappal? Milyen neműeket érdemes együtt tartani? Köszi előre is.

2012. márc. 3. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Csíkos fejű nádiposzátát. :S xd
2012. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, ha megírod azt is, hogy hol árulják boltban legálisan, már megyek is megvenni! XD
2012. márc. 3. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod engedni,kézből etetni őket,stb én 2 kisebb testű papagájt javaslok. Egy megfelelő méretű kalitkában nem igénylik annyira a mindennapi reptetést de örülnek ha kijöhetnek. Hullámos papagájból ha veszel 2 fiatal hímet hamar meg tudod őket szelídíteni és ujjadra állíthatod,válladra teheted,kézből etetheted,esetleg simogathatod őket. Minden papagáj oda ürít ahol épp rá jön. Ez a nagyobb papagájoknál okozhat csak problémát mert nekik hígabb az ürülékük. Egy egészséges hullámosét egy zsebkendővel könnyen fel lehet szedni mindenhonnan. A papagájok nappal aktívak és általában a nappal kelnek de ez nem minden esetben jelenti azt hogy korán reggel ordibálni kezdenek. Ez függ a szoktatástól,a szoba világosságától,a kedvüktől. Hullámosból tarthatsz 2 hímet és 1 hímet 1 tojót is együtt mert nem valószínű hogy lesz fiókájuk 2 tojó viszont az esetek többségében bántja egymást.
2012. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ment a kéz! És hogyan szoktassam kézhez? Először a kalitkába nyúlva etessem kézből? Ha kiengedem, visszamegy a helyére, mert megszokja, hogy ott a kaja meg a víz? Az ürülékük nem terjeszt betegséget? A ketrecet letakarjam, ha mondjuk éjszaka felkapcsolom a villanyt?
2012. márc. 3. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A szelídítésre keress rá itt a gyk-n.

Az elején nem fognak maguktól betalálni ezért be kell terelned őket de idővel megtanulják hogy hol az ajtó és bemásznak maguktól is. Ha már szelídek lesznek az ujjadon is berakhatod őket. Egy egészséges madár ürüléke az emberre ártalmatlan de ők megbetegedhetnek az ürüléküktől ha megeszik vagy a száraz ürülékből felszálló port belélegzik. Attól függ mennyi időre kapcsolod fel a villanyt. Ha csak pár percre akkor nem kell. Ha fél-1 vagy több órára akkor igen(ha előre tudod hogy éjjel hosszú időre villanyt kell kapcsolnod akkor inkább már este takard le a kalitkát).


1 vagy 2 papagájt/hullámost akarsz venni? Eggyel napi 4-6 órát kell foglalkozni tehát nem tudod azt megcsinálni hogy napokig nem engeded ki/nem foglalkozol vele. Kettő viszont tökéletesen elfoglalja egymást így nem kötelező napi 4-6 órát foglalkoznod velük és kiengedned is csak akkor kell őket ha nem elég nagy a kalitka.

2012. márc. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy milyen fajtát vegyek. De minimum kettőre gondoltam, hogy rajtam kívül azért egy fajtársuk is legyen. :) Max négyet. Bár ez függ a helyigényüktől is. Ha itthon vagyok, akkor sokat tudnék velük foglalkozni, és sokat lehetnének kint, csak nyáron, ha elmegyek pár napra, vagy egy hétre, akkor lennének bent a kalitkában, az etetést, itatást így rá tudnám bízni valakire, de nem lennének kiengedve.
2012. márc. 4. 00:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor inkább maradj a kettőnél mert ha hármat veszel akkor az egyiknek nem lesz társa négyet azaz 2 párt meg nem szabad együtt tartani. De ez csak akkor számít ha tojót és hímet is akarsz venni mert nem minden fajból de a többségből 3 vagy 4 hímet gond nélkül tarthatsz együtt.

A hely okozhat csak problémát mert pl. 4 hullámosnak is hiába csak 18centisek nagy hely kell.

2012. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!