Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik lenne az a díszmadár...

Melyik lenne az a díszmadár amelyik a legszebben énekel, fütyörészik?

Figyelt kérdés
anyukámnak szeretném születésnapjára már régóta akar valami kismadarat tudom hogy a pinty nagyon tetszik neki de imadja a madár csicsergást hallgatni ezért gondoltam hogy vmi fütyörészőset vennék neki :)

2012. márc. 4. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk kanárink volt, és gyönyörűen énekelt. Igaz leginkább csak nyáron, amikor kiakasztottuk a házra a kalitkát, bent a házban nem énekelt egész nap.

De reggelente aranyosan csipogott, illetve ha meglátott akkor is. :)

Egyébként az én kanárim tojó volt (tojt is párszor), pedig elvileg csak a hímek énekelnek, azt mondták az üzletben...

2012. márc. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kanárik nagyon be tudnak vadulni.

Nekünk kb ilyen szinten énekel:

http://www.youtube.com/watch?v=mmv-Wxa_5r0&feature=related

Nyáron tényleg aktívabbak, akkor már korán reggel énekelnek, bár egész nap hallgatni néha már idegesítő, így célszerű nappal kitenni az udvarra.


A zebrapintyeknek aranyos dudáló hangja van, célszerű többet tartani.

http://www.youtube.com/watch?v=75W3ZPRo2qc&feature=related

2012. márc. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nekem a pinty amugy jobban tetszik külsöre...olyan kis aranyos de mint kiderült tény hogy a kanári az éneklös :) ja és mindenképp egy párt szeretnék akkor érdemesebb tenyésztötöl vennem aki ért hozzá ugye? mert volt már dolgom állatkereskedésekkel és totális csöd szegények nagyon nemtudtak soha semmit....
2012. márc. 5. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor vegyél madarat anyukádnak, ha 100%-ra tudod, hogy amúgy is akarna egyet.


A pintyeket a színükért tartjuk nem az énekükért. Pl a zebrának nem mindig van olyan szép éneke, amit élmény hallgatni. Van és volt is nem egy példányom, aminek a hangjával vallatni lehetett volna.


A kanárinak valóban nagyon szép éneke van, sok szép színben létezik. Lakásban tartva viszont néha sok lehet már.

Ha anyukád nem feltétlenül ragaszkodik a teli torokból szóló énekesekhez, ajánlok neked egy különlegeset. Harz-i roller kanárinak hívják. Elég komoly hangversenyeket rendeznek nekik minden télen.

Nem tudom hol laksz, Győrben és Pilisvörösváron ismerek tenyésztőt, illetve Budapesten is tuti biztosan van.

Nos ők így énekelnek:

http://www.youtube.com/watch?v=wI2CXWZYyuM&feature=related

Persze kinek ez, kinek az tetszik.

2012. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt biztosra tudom hogy szeretne már évek ota....aztán apukám okosan ügyesen meglepte egy jáko papagájjal ( ugy 5 éve) :DDDD mert hogy az hangutánzo és bla bla.....persze utánoz ez mindent a kapucsengötöl kezdve a lábas csattogásig mindent csak éppen nem énekel :) Lehet hogy ez az utolso videon szereplö is jo lenne mert ö már csak azt is imadja amikor tavasszal reggel csicsergélnak a madarak....képes azért korábban kelni hogy kiüljön a teraszra és hallgassa öket! Mert ha a sima kanárinak benem áll a kis csöre egész nap az azért bosszanto lehet....hmm hmmm
2012. márc. 5. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!