Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájok túl tudják magukat...

A papagájok túl tudják magukat enni?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagájom, két napja van velem. Bent van neki az etetője és nagyon sokat eszik. Egyelőre nem nagyon akartam benyúlkálni hozzá, hogy szokja a környezetet. Csak attól félek, hogy nagyon elhízik, mire a kezemhez szokik és kirepülhet a kalitkából. Tehát akkor kiszedjem tőle a kajáját néha, vagy maradhat bent?
2012. márc. 15. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon gyors az emésztésük így normális hogy sokat eszik. Nem kell várni a kiengedéssel addig amíg szelíd nem lesz. Ha már nem fél amikor a kalitkája mellett állsz kiengedheted. Magától vagy egy kis segítséggel vissza fog menni. Hogy még könnyebb legyen neki tegyél a kalitkaajtóba kívülről is egy ülőrudat.
2012. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Eddig még nem szállt rá a kezemre, de már akkor sem fél, ha közvetlenül mellette van a kezem, teljesen nyugodt. És nézi a kezem. Akkor szerinted kiengedhetem? Csak nem akarom visszaerőszakolni a kalitkájába, félek, hogy akkor félni fog tőlem nagyon sokáig. De olvastam olyat is, hogy kiengedhetem, és úgy azt várjam meg, ha ő közeledik felém. Amúgy nagyon szelíd, csak akkor csípett meg, amikor megfogtam, hogy betegyem a kalitkájába.

Tehát akkor kiengedhetem? Mert tényleg nagyon szelíd. :) Egyelőre még csak műanyag ülőrúd van neki, illetve egy bambusz rúd, de holnap fogom neki megcsinálni fából az ülőrúdját. Már kiáztattam ecetes vízben, most éppen szárad :)

2012. márc. 15. 19:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és annyi, hogy nagyjából mennyit alszanak? Gondolom sötétedéstől napkeltéig
2012. márc. 15. 19:44
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha valaki tudja. Milyen zenét lehet papagáj mellett hallgatni? Hallgatok mindenfélét, de pl a gyűrűk ura zenéje és a Transformers zenék nagyon bejönnek neki :D Vagy nem tudom, talán idegessé teszik? Amikor az a zene megy, akkor a kalitkában keresztbe tett rúdján néha oldalazik, oda-vissza. Meg bólogat rájuk néha vagy nem tudom. Madárfürdetőt mennyire lenne sürgős beszerezni? :)
2012. márc. 15. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Engedd ki nyugodtan. Ha már ennyire szelíd könnyen be fogod tudni tenni egy ülőrúdra ültetve.

Kint mivel egyedül van ha nem is egyből de keresni fogja a társaságod.

Nem kell sokáig áztatni az ülőrudakat. 10-15 perc bőven elég.


10-12 óra sötét,nyugalom kell nekik. De ne legyen teljes sötétségben mert előfordul hogy éjjel valamitől megijed vagy megcsúszik és a teljes sötétségben össze-vissza fog repkedni amíg nem kapcsolod fel a villanyt.


Bármilyen zenét hallgathatsz csak ne túl hangosan. Valamelyik papagáj valamelyik,valamilyen zenétől beindul azaz össze-vissza mászkál vagy csipog vagy udvarolni kezd vagy táncol(ez a kakadukra jellemző)stb.

Fürdésre bármilyen nem túl mély műanyag tál is alkalmas amit amikor kint van mellé teszel. Hetente párszor(télen is) adj neki vizet hogy ha akar fürödhessen mert jót tesz a bőrének,tollának. És télen amikor szárazabb a levegő ha sokat fürdeted kevésbé lesz neki kényelmetlen,zavaró az alacsonyabb páratartalom.

2012. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. márc. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!