Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal hullámos papagájnál...

Fiatal hullámos papagájnál hogyan lehet eldönteni, hogy melyik a hím, és melyik a tojó? Hisz ott még nem színeződött be az orr kékre/lilára ill. barnásra.

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2009. jún. 11. 21:00
 1/10 Bogyigazdi ***** válasza:
Szerintem ne "próbálkozz" fiatallal, mert becsapós. Pl. én azt hittem az egyik fiókámra, hogy kislány, aztán kiderült, hogy kisfiú, így oda kellett adnom a papáméknak, mert verekedtek az apjával.:(
2009. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő egyedül lenne, mert én úgy szeretném, hogy tudjam beszédre tanítani. Viszont hímet szeretnék. Az állatkereskedésbe azt mondták, hogy idősebbet nem nagyon hoznak, én az már nem szelídíthető meg.
2009. jún. 12. 17:02
 3/10 Bogyigazdi ***** válasza:
70%
Szerintem 2hónaposan már lehet látni, vagy bízd az eladóra. De én azt javaslom menj el tenyésztőhöz, vagy állatvásárra látogass ki! Mi az apát ott vettük, és sokkal olcsóbban, és 100% egészségesebben. Bár még elég fiatal volt, a csőr színe sem volt elég érthető. A tenyésztő azt mondta, hogy 99%, hogy fiú, a papám (csak úgy madarászik) meg hogy lány lesz.És hát a tenyésztő nyert. És gyönyörű színe van, nagyon szép. Amúgy 1000ft-ért vettük, a kisállatkereskedésben meg 2-3000ft, és azok a tenyésztők selejtjei, szó szerint...szomorú!
2009. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is!

Sajnos én itt csak állatkereskedésbe tudok menni. Az ígéretes helyre még kicsik fognak érkezni, mert úgy mondta, hogy még nem eladható/elhozható korúak.

A másik helyen kérdeztem, hogy ezek milyenek (hím, vagy tojó?) Erre a nő érdeklődött, hogy pár mellé lesz-e. Mondtam, hogy nem. Ő meg közölte velem, hogy akkor meg nem tök mindegy?! Úgysem lehet még ilyen fiatalom megmondani melyikből mi lesz. Férjem kérdezte, hogy hoznak e egy kicsit idősebbeket, nem mert azt már nem lehet megszelídíteni.

2009. jún. 13. 09:46
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez két hím hullámos papagáj...a fej formája is árulkodó. A kicsiknél is ilyen? Ahol még az orra színéből nem lehet megállapítani.(?)

[link]


[link]

2009. jún. 13. 10:57
 6/10 A kérdező kommentje:

Ilyet találtam (itt: [link] ), gondoltam másnak is segíthet:

Hullámos papagáj

Származási hely: Ausztrália

Átlagos életkor: 6 - 10 év

Testnagyság (Fejtetőtől farokvégig mérve) : 17 - 20 cm

Ivarérettség: 10-12 hónapos korban


Nemek megkülönböztetése: A kifejlett hím madár csőr feletti viaszbőre kék. A tojó feje oldalról kerekebb.


Fészkeltetés: faodú, 18x18x25 cm-es, 5 cm-es röpnyílással. Egész évben költ ha hagyjuk, akkor egyik költés a másikat követi, de inkább évente csak kétszer költessünk a madarainkkal, hogy regenerálódhassanak. Általában csak a tojó kotlik. Néha megesik, hogy rövid idõre a hím is felváltja párját, vagy hosszabb időt eltölt a tojó mellett az odúban.


Tojások száma: 3 - 8


Kotlási idő: 17 - 18 nap


Kirepülési idő: 30 - 35 nap


Etetés: Fehér, sárga, vörös köles, fürtös köles (csumíz), zab, fénymag. A díszmadár szaküzletekben lehet kapni hullámos papagájoknak készített magkeveréket, de ezek keverési aránya változó, (pl. van amely csak vörös kölesből és zabból áll). Én a hullámos és a kanári keveréket adtam a madaraimnak összekeverve. Ez a madár is nagyon szereti a csíráztatott magvakat. Zöldeledelről, gyümölcsről állandóan gondoskodni kell, lágyeleséget hetente kapjanak.


Tartás, elhelyezés: Kalit, melynek mérete 50 x 30 x 40 cm-es, illetve volier. Költőpárnak legalább 40X60 alapterületű, 40 cm magas kalit dukál, de a hazai tenyésztők tapasztalatai szerint ennél kisebb kalitban is eredményesen tenyészthető.


Egyéb tudnivalók: Nem lenne teljes egy papagájokkal foglalkozó lap, ha a világ legelterjedtebb díszmadarát nem említenénk meg. Ezek a madarak nagyon könnyen szelídülnek (gyakorlatilag ha nem csinálunk velük semmit, akkor is az esetek többségében szelíddé válnak). Gyakori az olyan fiatal madár, mely rögtön kézre ül. Ezek a madarak kitűnően elszórakoznak a kereskedelemben kapható papagájjátékokkal, de azért igénylik a törődést. Ez a madár beszédutánzásra is megtanítható, általában a hím madár, bár ritkán a tojó is hajlandó "beszélni".

Gyakran hívják ijedt, kezdő hullámos papagáj tartók az állatorvost azzal, hogy "Hány a madaram!", pedig ez a jelenség nem betegség, hanem csupán azt jelzi, hogy a madár ivarérett lett. Minden madár hímje úgy udvarol, hogy eteti a tojót. Ha azonban a papagájunknak nincs párja, akkor kinevez egy tárgyat párnak és annak udvarol. Ez lehet egy játék, de akár az etetőedény is. Az udvarláskor a hím madár ütemes fel-le mozgással ütögeti csőrét a tojó csőréhez, melyet jellegzetes hangicsálás kísér, időnként megáll etetni a tojót. Ezt félig megemésztett, a begyből felöklendezett eleséggel teszi, ezt tévesztik össze sokan a hányással. Ilyet csak a hím madarak szoktak csinálni.

Kezdő madárkedvelőknek mindenképpen ajánlom ezt a fajt, hiszen egy kedves, barátságos madár, sok gond nincs vele. Természetesen nem kötelező átállni később sem másik fajra, hiszen valóban nagyon szórakoztató társaink lehetnek.

2009. jún. 14. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még vele mert mi is vettünk 2 hullámost és majdnem visza cseréltük a lányt mert még világos kék volt a csőre. Aztán elfelejtettük visza cserélni és barnás ,hús ,színü lett.
2009. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Fogd meg a madarat de gyengéden hogy ne idegeskedjen és a hüvelykujjaddal nézd meg .... ahonnan kijön a kaki xD nem jut eszembe a neve

MInd1,ne nyomd bele a madárba csak tapintsd ki ha nagyon kicsi,szinte összeér a csont akk fiú,ha kitud férni rajta egy tojás akk lány

amúgy pedig a viselkedésből szerintem egyértelműen ki lehet venni

2009. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
am az orrból nem mindig lehet megállapitani,ezt maga az eladó mondta és énis nem egyszer jártam rosszul hogy kislányt akartam és fiút vettem.
2009. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már megvettük, az eladó nem tudta biztosra, hogy hím vagy tojó lesz e belőle, de én 70%-osan azt mondtam, hogy ez hím lesz, amit szeretnék, és bejött.

Az orra még lilás rózsaszínes volt, szóval azt nem is figyeltem. A feje alakját néztem: tojó kerekebb, hím: kicsit szögletesebb. Mondjuk jobban látszik, ha már idősebb és éppen udvarold, de ha ügyes vagy és jól látod oldalról a buksiát, észrevehető a különbség.

2009. aug. 22. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!