Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom orra...

Hullámos papagájom orra halvány kékről sárgásbarnára színeződött. Mi lehet az oka? Lehet hogy nem is fiú hanem lány?

Figyelt kérdés
A papgáj most fél éves. Idáig úgy gondoltam hogy fiú mert amikor kaptam halványkék volt az orra. Van még egy dolog, hogy esténként sokat tüsszög.
2010. jan. 12. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A tüsszögéssel ne foglalkozz, az általában sok papagáj problémája.


És a nemét illetően nem olyan egyszerű megmondani, hogy mi is pontosan!


Tapasztalt szem már az odúban kiszúrja a hímeket és tojókat.


Elárulom mi a titka! Ha megnézed pontosan egy hullámos viaszhártyáját, akkor a hímeknél az egész kék, lila.


De, ha az orrlyuka körül van fehér körvonal, akkor tutira tojó!


Manapság annyi színváltozat van, hogy a viaszhártya színe nem számít nagyon! Az orrlyukak körüli fehér körvonal mérvadó lehet, de még ez sem biztos egyes színeknél.


Nekem például hússzínű hímem (ami albínó) és kék színű tojóm (ami opalin kék) van, fehér karikával. Itt természetesen a viaszhártya színét írom!


És még annyit, hogy fiatalkortól a felnőtt korig való éréskor változhat a viaszhártya színe, sőt még maga a tollak színe is!


Most már te is biztosan meg tudod állapítani egy hullámos nemét!

2010. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
valoszinüleg lány akkor mert fiatal korukban álltalában változik az oruk szine
2010. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!