Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg lehet tanítani valahogy...

Meg lehet tanítani valahogy egy papagájnak, hogy mindíg egy bizonyos helyre végezze a dolgát? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Szinte egész nap szabadon van a kis drága, és nem bírok takarítai utána :P
2009. jún. 14. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. :) Annyira azért nem okosak. Nekünk is szabadon volt mindig, és takarítottunk utána. Ahhoz kis butusok, hogy szobatiszták legyenek. De annál édesebbek. :)
2009. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen fajta madárkád van. Ha hullámosod van, akkor sajnos nem fogsz sok eredménnyel járni...

Nekem volt sárga bóbitás kakadum, és tökéletesen szobatiszta lett:) A kakadu fajtára jellemző, hogy elkezdik mozgatni a farkukat (riszálják magukat:D)amikor tottyantani kell nekik, így a kis Topikámat könnyen rávezettem a szobatisztaságra. Mikor elkezdte magát riszálni, betettem a helyére, és mindig mondtam neki, hogy kaki totty (tudom, hülyén hangzik). Kb.két hónap múlva már saját maga bement a helyére, és pottyantás után mondta, hogy kaki totty... Büszke voltam rá, imádtam ezt a madarat, csak sajnos el kellett adni:((

Szóval ha hullámosod van, vagy akár rozellád, sok-sok türelemmel kell lenned, és megpróbálhatod a fent leírt módszeremet. Mivel kis testű madárról lehet szó, ne várj 1-2 hónap múlva eredményt, beletelhet akár fél évbe-évbe is, de szerintem megéri.

Kitartást és nagyon-nagyon sok türelmet!!

Remélem tudtam segíteni!

2009. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Nimfám van, azaz nem éppen kis testű :P De nincs semmilyen előjele, hogyha kakilni akar...
2009. jún. 24. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!