Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem énekel már a hím...

Miért nem énekel már a hím kanárink?

Figyelt kérdés

Kb. két és fél hónapja vettünk egy hím kanárit, aki csodaszépen énekelt, öröm volt hallgatni, minden reggel erre ébredtünk.

De sajnos lassan másfél hónapja nem énekel egyáltalán. Nem beteg, voltunk vele orvosnál.

Néha csippan egyet, néha olyan gurgulázó hangot ad ki, de semmi több. Azokat a füttyöket, dallamokat már nem hallatja.

Próbáltam cd-t berakni neki, más madarak ill. kanárik csipogását játszottam le neki, de semmi. :(

Szerintetek mi lehet a baj? Mit tegyek?

Annyira hiányzik a gyönyörű hangja. :-(


Köszönöm szépen a válaszokat!


2009. jún. 15. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemvagyok egy madárszakértő, de nem lehet,hogy csak egy társ kéne mellé.
2009. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, állítólag ha van párja, akkor a kanári nem énekel. De nem tudom ezt biztosan, a kereskedésben mondták.

Azért köszi a választ!

2009. jún. 16. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekünk van egy kanárink, aki már 7 éves és őt mikor megvettük, nagyon szépen énekelt 3 évig, aztán kb. 2 évig nem. Azóta megint újra énekel, ugyanolyan szépen, mint régen, de azt nem tudjuk, hogy miért volt az a két év kihagyás. Sztem a tiétek is fog még, ha ugyanúgy gondozzátok.
2009. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Tényleg nem énekelt két évig? Jaj, de érdekes!

Remélem a mi madárkánk is újra fog énekelni, vettem neki éneklést serkentő magot, meg kap reszelt répát, almát, hátha ettől megjön a kedve. :-)

Köszönöm, hogy válaszoltál! Szép napot!

2009. jún. 26. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!