Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fülemüle az erdő melyik...

A fülemüle az erdő melyik szintjén énekel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A faágak szintjén.
2011. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Én még eddig mindig cserjeszinten láttam. A múltkori madármegfigyelésen is végig egy bokron ült, és énekelt. Nagymamámnál meg a kertben, kb 40 cm magasan. Úgyhogy keresheted lejjebb is. De persze az éneke a célravezető, azt kell követni!

2011. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. okt. 24. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
A fülemüle tipikusan olyan helyen énekel, ami viszonylag magasan van (embermagasságban vagy feljebb) de NEM LEHET LÁTNI. Én nagyon kevésszer láttam eddig fülemülét. Mindig rejtőzködik. Kb. 1,5m-től 3m-ig. És a földön fészkel, kicsi lugast készít.
2011. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előző hozzászólást vitatnám, mert én már láttam, nem is egyszer. Igaz, én addig várok/megyek, míg meg nem látom. De nagymamámnál az orgonabokor előtt énekelt egy vasrúdon :)). Azóta sem láttam olyat, és szerintem nem is fogok. Biztosan azért, mert nincs kutya, se macska. Az a lényeg, hogyha meghallod az énekét, érdemes sokáig várni, mert szokott ugrálni az ágak között éneklés közben. Hátha olyan helyre ugrik, hogy meglátod. én eddig kökénybokron, meg ilyen helyeken láttam, fán én sem venném észre. Érdemes továbbá az énekének a tipikus trilláit, és az éneklés előtti "sipítozását" előre meghallgatni interneten, hogy könnyedén felismerd az erdőben! pl. www.mme.hu

2011. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!