Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom beteg...

A hullámos papagájom beteg vagy még szokatlan a hely neki?

Figyelt kérdés
Egy hete és egy napja vettem egy hullámos papagájt egy tenyésztőtől. Sokat olvasgattam tanultam a hullámosokról mielőtt belemertem fogni, hogy legyen nekem is. A kérdésem az lenne, hogy már elkezdett csiripelni itt nekem néha néha, de nagyon furcsa a hangja kicsit arra emlékeztet amikor egy gumikacsát összenyomunk. Ez azért van mert fiatal vagy az új hely miatt vagy pedig beteg? Akármennyire figyelem nem hasonlít a hullámos papagájok hangjára. És ennyi idő után kiengedhetem a kalitkából? A Kezemre már ráül, de enni nem eszik még a tenyeremből.
2012. márc. 30. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy társ jó lenne neki szerintem.
2012. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A társsal ráér a kérdező még foglalkozni, gondolom, ha utánanézett, akkor tudja, hogy kell, de ennyire "új" papagájnál még ráér a társ a beilleszkedés és a szelídítés után megérkezni:)


Így hallatlanul nem tudom megítélni, hogy mennyire idegen ez a hang, lehet, hogy csak te nem találkoztál még ilyennel, pedig egy normális dologról beszélünk. Viszont, ha beteg lenne, egyrészt az esetek legnagyobb részében nem adna ki semmilyen hangot, gubbasztana, tollat tépne, illetve számos betegség számos tünete közül valami inkább látványos tünet lenne, semmint hallható.


Mellesleg a papagájok hangja minimálisan függ attól is, honnan jöttek, milyen hangokat hallottak, meddig voltak szülők mellett, esetleg korán elválasztva kereskedésbe kerültek más fajok mellé, stb. Egyik ismerősöm tenyésztőtől vett papagájt, aki kinti voilerben tartotta őket pár méterre a tyúkóltól. Generációkra visszamenőleg "beszélt" minden onnan származó papagáj "tyúkul", bár ez elég extrém példa:)

2012. márc. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor remélhetőleg nem beteg csak furcsa a hangja, mert eszik rendesen meg kezd ismerkedni a kalitkával is már. Majd ha sikerül akkor videóra veszem és megmutatom, hogy mégis milyen. De gondolom akkor a beszélni tanítást el is felejthetem. Remélem nem gumikacsák között nevelkedett és megtanul papagájul :)
2012. márc. 31. 12:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért kéne elfelejtened a beszédre tanítást? Ugyanúgy megtanulhat beszélni ő is mint bármelyik másik hullámos.

Ha a viselkedése alapján nem tűnik betegnek akkor szerintem nem beteg és egy normális hullámos hangot hallasz. Az én hullámosom se csak egyféleképpen csipog. Rengeteg érdekes hangot hallottam már tőle gumikacsára emlékeztetőt is.

2012. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
:) A beszélni tanításhoz ennek semmi köze, nyugodtan kezdhettek is gyakorolni:) Mellesleg minél szélesebb repertoárral rendelkezik, annál ügyesebben alkalmazza a különböző hangjait, annál jobban tud/hat utánozni is, szóval hajrá!:)
2012. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ennek a madárnak csak olyan hangját hallottam még mint amilyet fentebb írtam. De majd felveszem videóra ha eltudom kapni :) Kiengedhetem már röpködni? A kalitkában nem szokott még ugrálni sem csak mászik egyik botról a másikra a kalitka oldalán. nem lesz baja ha elkezd repülni és még nem teljesen tud?
2012. ápr. 2. 06:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Kiengedheted, a visszaterelés lesz egy kicsit nehéz, mivel még nem eszik a kezedből. Írtad, hogy a tenyeredre már ráül, de még nem eszik. Ha rá mer ülni, akkor tényleg csak pár óra gyakorlás hiányzik ahhoz, hogy egyen is a kezedből, úgy pedig étellel könnyedén vissza tudnád tenni. De be lehet terelni is, csak akkor számíts rá, hogy lehet, hogy nem lesz könnyű menet, és sok türelemre lesz szükség:) Másik verzió: ha a papagájod biztonságban érzi magát a kalitkában, és otthonának tekinti, akkor amint éhes lesz, vagy sötétedik, magától haza fog menni.


Amikor kiengeded: tegyél egy ülőrudat/faágat a kijárathoz, hogy ott tudjon nézelődni. Gyakran elsőre ki sem jönnek. Illetve, ha kijönnek, nem feltétlen fognak repülni is, de ez megint temperamentum és biztonságérzet-függő. Amit tehetsz: húzd el a függönyöket, mert ők nem érzékelik, hogy van-e üveg, csak amikor teljes erőből nekivágódnak. Az agyrázkódás, a törések akár halált is okozhatnak. Ha falnak csapódik, nem kell aggódnod, az nem "igazi" csapódás, arra számít. Védi reflexből a fejét, és a legnagyobb hangja a szárnyának van olyankor. A sérülés esélye, ha számít a nekirepülésre, csak kivédeni nem tudja még: minimális, szinte semmi. Koppan a földön, meglepődik, pihen, és kezdi elölről. Fontos, hogy ilyenkor ne kapd fel, mert félni fog, csak, ha olyan helyre esne, amit véletlenül nem biztosítottál be, és magától nem tudna kijönni. Mindent takarj le, dugaszolj be az első alkalmakkor, ahova beeshetne, és nem tudna kijönni. Ha már megtanult repülni, onnantól nem kell ilyen óvatosnak lenni. Vegyél le a polcokról, polcok tetejéről minden törékeny, leverhető tárgyat, mert, amíg nem tudnak koordinálni, leverik. Később meglepően ügyesen szállnak le egy porcelán pohárka mellé is úgy, hogy az csak akkor törik el, ha ledobják, mert az jó játék:)

És ami még fontos: a szobanövényeket takard le, vagy vidd ki a reptetés alatt. A többségük mérgező, utána kell nézned, hogy a tieid veszélyesek-e. Ha nem, akkor is célszerű eltüntetni, mert megcsipkedik.

2012. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagy segítséget! már kivittem az összes virágot meg bedugaszoltam minden olyan helyet ahová beszorulhatna vagy beeshetne. De van egy olyan érzésem, hogy túl fiatalon kaptam meg ezt a madarat és olyan mintha nem tudna repülni:) A kalitka kb olyan 1:30 cm magasan van és ha kijön belőle és nem tud repülni még vagy ilyesmi akkor nem fog nagyot esti ne tegyek alá valami, hogy arra essen le? :) Olyan kis szerencsétlen tud lenni néha ugrani sem láttam még a kalitkában csak mászni az oldalán egyik botról a másikra a csőrével és a lábaival.
2012. ápr. 2. 12:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, nyugi:) Leesni legalábbis biztos nem fog így. Ha nem érzi magát elég erősnek, akkor csak felül a kalitka tetejére, és nézelődik. Annyit meg reflexből tud mindegyik, hogy legalább ne úgy zuhanjon, mint mi a fáról:), hanem lassítson magán szárnycsapásokkal. Ha csak leesik, azt megoldja:) Csak két veszélyes helyzet lehet az elején: Ha esés közben valahova úgy szorul be, hogy kifordul/fennakad a szárnya (szűk hely), vagy, ha az ablakot ő szabad kijárásnak tekinti, és fejjel, védekezés nélkül belecsapódik. Az összes többi a tanulás "velejáró" folyamata lesz:) Ezek a dolgok egyszerűbbek, mikor van egy tapasztalt, már ügyes papagáj, aki tanítja, de akkor sincs gáz, ha egyedül kell rájönnie, csak lassabban megy. A lényeg, hogy ne kapd fel, ha leesik, mert a földön alapból nem szeretnek lenni (legalábbis eleinte), ott stresszesek, erre jön rá, hogy akaratlanul megfogják: elveszíthetik irántad a bizalmukat, és félénkek lesznek. Az idegen, stresszes érzet miatt egy kis pihenés után maguktól fognak visszarepülni a kalitka felé, ami stabil pont nekik.
2012. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ismét! Megpróbáltam amit javasolt, de ennél a madárnál még a kijövet is nehézkes ha úgy próbálom meg kivenni, hogy az ujjamon ül akkor a kalitka ajtaja felé közeledve vissza ugrik. A botra pedig fel sem ül. Erőltetni nem szeretném neki. Van valami javaslat esetleg?
2012. ápr. 2. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!